4 grudnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Drugi “Pryzmat Literacki” – promocja

Spread the love

Drugi “Pryzmat Literacki” – promocja

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź kolejnego wydarzenia kulturalnego. Już 7 grudnia 2021 roku o godzinie 17.00 w Książnicy Pomorskiej im. Stanisława Staszica w Szczecinie odbędzie się promocja drugiego numeru rocznika Pryzmat Literacki. Periodyk wydaje szczeciński oddział Związku Literatów Polskich, a redaktorem naczelnym jest jego prezes, Leszek Dembek. Spotkanie poprowadzi on razem z Danutą Sepuco. Organizatorzy będą czekali w sali im. Zbigniewa Herberta.

W programie znajduje się nie tylko prezentacja całego periodyku, ale również o swoim artykule pod tytułem Szczecin w dorzeczu Tadeusza Różewicza opowie absolwent studiów prawniczych, poeta, publicysta i miłośnik historii naszego miasta, Robert Florczyk. Niewiele osób zna związek ze Szczecinem tego słynnego polskiego poety, dramaturga, prozaika i scenarzysty, jakim był Tadeusz Różewicz. Ponadto nie zapominajmy o tym, że nadal trwa rok, któremu patronuje ten artysta słowa.

Pracę w tworzenie Pryzmatu Literackiego wkładają nie tylko autorzy bardzo interesujących artykułów, ale także sekretarz redakcji i redaktor naczelny. Stanowisko sekretarza redakcji zajmuje Danuta Sepuco – szczecińska poetka, pedagożka i dziennikarka. Ma w swoim dorobku współprace z wieloma mediami, drukowanymi i nie tylko. Zadebiutowała w pierwszej połowie lat dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku współpracą z Gazetą na Pomorzu – dodatkiem lokalnym Gazety Wyborczej. Pracowała dla szczecińskich telewizji takich, jak Morze, Bryza, czy TV7, a także warszawskiej stacji RTL7. Jej teksty znajdziemy w licznych gazetach i czasopismach. Z kolei wcześniej wspomniany redaktor naczelny, Leszek Dembek jest nie tylko prezesem szczecińskiego ZLP już drugiej kadencji, lecz również z wykształcenia politologiem, poetą z niemałym dorobkiem, publicystą, animatorem kultury i inicjatorem licznych przedsięwzięć literackich. Autor piosenek literackich.

Pierwszy numer Pryzmatu Literackiego ukazał się na 70-lecie istnienia Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Czytelnicy mogli poznać nie tylko historię wspomnianej organizacji grup jej towarzyszących, ale także jej członków i sympatyków, ich twórczość i dorobek oraz zaspokoić chociaż w małym stopniu swoją ciekawość. W tym wydaniu też nie zabraknie ciekawych treści. Do zobaczenia i miłej lektury!