27 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Tymczasem gdzieś daleko od powagi…

Spread the love

Tymczasem gdzieś daleko od powagi…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam  kolejną propozycję literacką. Już 30 listopada 2021 roku ukaże się kolejna książka D.B. Foryś. Nosi tytuł Gdzieś daleko stąd… Lubicie poznawać bohaterów? Jeśli tak, to propozycja czytelnicza w sam raz dla Was. To będzie satyryczna komedia fantasy dla dorosłych i młodzieży. Nonsens goni nonsens, a nawiązania do popkultury są na porządku dziennym. Dodatkowo zbieżność osób i nazwisk zdecydowanie nie jest przypadkowa. Pisarka ma dla czytelnika publikację pełną humoru na długie jesienne i zimowe wieczory.

D.B. Foryś jest pisarką z zamiłowania, redaktorką po godzinach, graficzką i programistką z wykształcenia. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ma na koncie serię Tessa BrownTylko żywi mogą umrzećTylko martwi mogą przetrwaćTylko umarli mogą powstać. Drugie jej dzieło, to dylogia Miłosna graMiłosny blefMiłosna iluzja. Jej czytelnikom znana jest również książka Mroczna pokusa. Publikowała też swoje utwory w antologiach. Można jej twórczość również znaleźć w sieci.

Poznamy Fado, która ma jeden cel:  stać się najodważniejszą z wojowniczek. By to osiągnąć wyrusza w podróż po Krainie Pięciu Królestw. Wpada w wir przygód i niebezpieczeństw, a jej zadaniem jest odnalezienie zaginionej królewny. Tutaj sprawa się skomplikuje. Dlaczego? Okaże się, że dziewczyna tak naprawdę szuka samej siebie, co spowoduje lawinę absurdów. Ponadto czarna magia miesza się z białą. przeuroczy i bosko przystojny książę Kryszczjan opuszcza zamek, by wyruszyć w nieznane, a zły król kombinuje, jak zawładnąć światem. Wiedźma tworzy paskudne klątwy, echo podsłuchuje, syreny urządzają bitwy w pianie, podczas gdy piraci kradną na potęgę. Każdy ma swoje priorytety.