Tymczasem gdzieś daleko od powagi…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj mam kolejną propozycję literacką. Już 30 listopada 2021 roku ukaże się kolejna książka D.B. Foryś. Nosi tytuł Gdzieś daleko stąd… Lubicie poznawać bohaterów? Jeśli tak, to propozycja czytelnicza w sam raz dla Was. To będzie satyryczna komedia fantasy dla dorosłych i młodzieży. Nonsens goni nonsens, a nawiązania do popkultury są na porządku dziennym. Dodatkowo zbieżność osób i nazwisk zdecydowanie nie jest przypadkowa. Pisarka ma dla czytelnika publikację pełną humoru na długie jesienne i zimowe wieczory.
D.B. Foryś jest pisarką z zamiłowania, redaktorką po godzinach, graficzką i programistką z wykształcenia. Mieszka i pracuje we Wrocławiu. Ma na koncie serię Tessa Brown: Tylko żywi mogą umrzeć, Tylko martwi mogą przetrwać, Tylko umarli mogą powstać. Drugie jej dzieło, to dylogia Miłosna gra: Miłosny blef, Miłosna iluzja. Jej czytelnikom znana jest również książka Mroczna pokusa. Publikowała też swoje utwory w antologiach. Można jej twórczość również znaleźć w sieci.
Poznamy Fado, która ma jeden cel: stać się najodważniejszą z wojowniczek. By to osiągnąć wyrusza w podróż po Krainie Pięciu Królestw. Wpada w wir przygód i niebezpieczeństw, a jej zadaniem jest odnalezienie zaginionej królewny. Tutaj sprawa się skomplikuje. Dlaczego? Okaże się, że dziewczyna tak naprawdę szuka samej siebie, co spowoduje lawinę absurdów. Ponadto czarna magia miesza się z białą. przeuroczy i bosko przystojny książę Kryszczjan opuszcza zamek, by wyruszyć w nieznane, a zły król kombinuje, jak zawładnąć światem. Wiedźma tworzy paskudne klątwy, echo podsłuchuje, syreny urządzają bitwy w pianie, podczas gdy piraci kradną na potęgę. Każdy ma swoje priorytety.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.