25 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Spotkanie: dwie Anny i Irena

Spread the love

Spotkanie: dwie Anny i Irena

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź spotkania w ramach cyklu Muzyczne fascynacje, na które zaprasza Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Wydarzenie odbędzie się 10 grudnia 2021 roku w filii nr 7 przy Placu Matki Teresy z Kalkuty 8. Z autorką wielu biografii artystów i poetów, Mariolą Pryzwan porozmawia dziennikarz muzyczny i autor książek nie tylko biograficznych, Rafał Podraza. Przypomną oni gościom takie gwiazdy polskiej muzyki, jak Anna Jantar, Anna German i Irena Jarocka.

Jak Mariola Pryzwan przyznaje we wstępie do książki Dwie Anny: Anna German i Anna Jantar – te wielkie gwiazdy polskiej estrady od lat należą do moich ulubionych. Poświęciłam im kilka książek. Dwie Anny są ich uzupełnieniem; czymś w rodzaju aneksu. To okruchy wspomnień, które chciałam ocalić od zapomnienia. Wiem, że dla wielbicieli obu artystek są tak samo cenne jak dla mnie. Z kolei ze wstępu do publikacji Mój Paryż. Śladami Ireny Jarockiej dowiemy się między innymi, że Irena Jarocka była jedną z najzdolniejszych i najpiękniejszych polskich piosenkarek. Legendą naszej estrady. Ulubienicą publiczności. Ikoną elegancji i stylu. Pobyt w Paryżu – mieście, które pokochała – był dla Ireny Jarockiej prawdziwą szkołą życia. Uczyła się języka, solfeżu i dykcji, interpretacji piosenki, tańca, a także sztuki robienia makijażu, ubierania się, sposobu bycia na scenie.

Mariola Pryzwan od 1987 roku pracuje w Pedagogicznej Bibliotece Wojewódzkiej im. Komisji Edukacji Narodowej w Warszawie. Kocha książki, a największą jej pasją jest biografistyka. Autorka publikacji o artystach i poetach takich, jak między innymi: Anna German, Anna Jantar, Irena Jarocka, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Zbigniew Cybulski i Władysław Broniewski. A wszystko zaczęło się od Haliny Poświatowskiej.

Na spotkanie obowiązują bezpłatne wejściówki dostępne pod linkiem https://app.evenea.pl/event/pryzwan/ lub telefonicznie 91 506 50 58. Do zobaczenia!