Premiera on-line Empiku: Przemysław Piotrowski
Cykl: Rozrywki sówki
Dzisiaj mam dla Was zapowiedź kolejnego wydarzenia kulturalnego on-line – powinno się spodobać miłośnikom literatury, a przede wszystkim twórczości Przemysława Piotrowskiego. W ramach cyklu spotkań Premiera online Empiku Agnieszka Szydłowska porozmawia właśnie z autorem książki Zaraza już 16 listopada 2021 roku – początek o godzinie 18.00. Transmisję znajdziecie na profilu księgarni (Facebook), a konwersacja tłumaczona będzie na język migowy.
Przemysław Piotrowski jest byłym dziennikarzem sportowym, a potem śledczym w Gazecie Lubuskiej. Ukończył studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, uczył się również w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Literacko zadebiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera. Wykreował również mroczny świat w sensacyjnej Drodze do piekła. Autor serii political fiction Radykalni oraz o Igorze Brudnym (Piętno, Sfora, Cherub). Teraz przyszedł czas na czwarty tom, czyli Zarazę. Ma na koncie również takie powieści, jak Matnia i Krew z krwi.
Igor Brudny po tym, jak cudem uszedł z życiem z zasadzki psychopatycznego mordercy, powoli wraca do siebie. Można powiedzieć, że świat już nie jest taki sam. Komisarz musi trzymać się z dala od Warszawy, a zielonogórski zespół inspektora Romualda Czarneckiego już nie istnieje. Ale przynajmniej dawna partnerka, Julia Zawadzka wciąż jest przy nim. Z kolei ona po przeniesieniu do komendy w Zielonej Górze, również mierzy się z nowymi wyzwaniami. Prowadzone przez nią śledztwo utknęło w martwym punkcie, a w dodatku w pobliskim lesie znaleziono zwłoki kolejnej zamordowanej kobiety. Z wyników sekcji zwłok wynika, że w ciele ofiary nie było krwi. Dochodzi jeszcze ofiara wypadku samochodowego. Sfrustrowany własną bezradnością Brudny zastanawia się, czy zło, które znał tak dobrze, znów pojawiło się w mieście. Pewnego dnia w jego domu pojawia się gość desperacko poszukujący pomocy. Czy pokiereszowany komisarz znajdzie w sobie siłę, by rozwiązać jeszcze jedną sprawę?
Do zobaczenia on-line!
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.