Nowy początek z liśćmi przeszłości…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Mam dla Was propozycję czytelniczą – dzisiejszą premię od wydawnictwa Novae Res. W sprzedaży znalazła się najnowsza powieść Elżbiety Zdrojowej-Krawiec pod tytułem Taniec na pustym moście. Podczas lektury poznamy Ewę, która po trudnej walce z depresją na nowo usiłuje się nauczyć czerpać radość z siebie, ludzi i otaczającego świata. Bezpieczną przystań tworzy na wsi – tu może być osobą, która próbuje żyć tak, jak chce. Podobnie, jak w młodości nie boi się walczyć o to, co uważa za słuszne, wykazując się przy tym empatią i wrażliwością.
Elżbieta Zdrojowa-Krawiec jest absolwentką Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu oraz studiów podyplomowych z matematyki na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Spełniała się zawodowo, jako nauczycielka matematyki w gimnazjum. Zdobyła wyróżnienie czasopisma Wysokie Obcasy w konkursie na opowiadanie o pierwszej miłości. Książkowo zadebiutowała w 2016 roku publikacją Nie machaj do mnie czerwoną chorągiewką (O tych, którzy w roku 1980 mieli osiemnaście lat). Laureatka stypendium marszałka województwa wielkopolskiego w dziedzinie kultury na rok 2021.
Główna bohaterka książki nieoczekiwanie spotka się z dawnym ukochanym. To jej uświadomi, że wciąż chciałaby nie tylko być kochaną, ale też kochać, a klasowy zjazd po wielu latach sprawi, że Ewa skonfrontuje przeszłość z teraźniejszością. Jednak, czy droga do spełnienia swoich pragnień nie będzie ślepą uliczką? Czy ta miłość jest tym, czego kobieta potrzebuje, by żyć zgodnie z własnymi uczuciami? Z pewnością lektura rozwieje te wątpliwości.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.