6 listopada 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Poczytaj on-line: Danuta-Romana Słowik

Spread the love

Poczytaj on-line: Danuta-Romana Słowik

Cykl: Rozrywki sówki

Ukazał się nowy tekst w zakładce Proza na stronie internetowej szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Inicjatorem tego projektu jest prozaik i członek tej organizacji, Artur Justyński. Celem inicjatywy jest popularyzacja starannie wybieranej twórczości pisarzy należących do szczecińskiego ZLP. A dzisiaj przeczytamy opowiadanie Danuty-Romany Słowik pod tytułem Nie bądź obojętny!, które znalazło w jej ostatnim zbiorze prozatorskim wydanym w serii:akcent historie… z życia wzięte. Temat nie jest lekki, ale niestety wpisany w historię.

Danuta-Romana Słowik jest poetką, prozatorką, malarką, rysowniczką, podróżniczką, szczecinianką z wyboru i członkinią szczecińskiego oddziału Związku Literatów Polskich. Podróżuje po Europie, którą opisuje w swoich wierszach, opowiadaniach, czy felietonach. Ponadto maluje olejne obrazy, rysuje piórkiem i węglem. Ma na koncie następujące książki: Tułacze losyEuropa bez granicZłamać skrzydło motylaRozmowa… z jednej nocy…a Majka siedzi i historie… z życia wzięte. Laureatka licznych konkursów, publikowała swoje utwory w wielu periodykach, almanachach i antologiach.

Link do zakładki prozatorskiej tutaj: http://zlpszczecin.pl/proza/. Znajdziecie tam też wcześniej opublikowane utwory takich autorów i autorek, jak: Edward Siekierzyński, Krystyna Rodzewicz, Magdalena Sowińska, Eugeniusz Andrzej Daszkowski, Róża Czerniawska-Karcz. Warto zaglądać i  poczytać on-line!