
Góralka i mafioso
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj ma dla Was kolejną zapowiedź literacką – kłania się Wydawnictwo Niezwykłe słynące z romansów, szczególnie tych biurowych i mafijnych. Tym razem poznamy nietypową historię, bo obok mafiosa znajdzie się góralka. Wydawca zapowiada, że powieść Czarne i białe Liliany Więcek będzie pełna humoru i sarkazmu, co brzmi zachęcająco. W sprzedaży znajdzie się 17 listopada 2021 roku.
Maja Goclon miała okazję przekonać się na własnej skórze, że twarde obyczaje nie zniknęły ze współczesnej rzeczywistości, szczególnie w świecie górali. Ojciec ma do niej pretensje o to, że nie urodziła się chłopcem i chciała zdobyć wyksztalcenie. Nie przebiera w środkach, by ją ukarać. Główna bohaterka jest samotna w swojej własnej rodzinie.
Ojciec odbiera jej pensjonat, który postawiła na nogi, ciężko pracując. Dziewczyna pragnie wyjechać, ale coś każe jej zostać w górach. Teraz dostaje od ojca marny, zapuszczony pensjonacik Jagoda w Nędzówce. Musi zaczynać wszystko od nowa. Pewnego dnia do drzwi puka cała zgraja nietypowych turystów: mafiosów z niebezpiecznym zabójcą z Florydy na czele. Co z tego wyniknie?
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.