Od aplikacji do zagadkowej zbrodni…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Na dobry początek weekendu mam dla Was kolejną zapowiedź literacką, czyli perspektywę ciekawej lektury. Kłania się Wydawnictwo W.A.B. Już 10 listopada 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść Małgorzaty Oliwii Sobczak pod tytułem Szelest. Dziennikarka, Alicja Grabska dostaje zlecenie przetestowania mobilnej aplikacji Place to Rest, która prowadzi do zagadkowych miejsc na terenie Trójmiasta. Podczas jednej z takich wycieczek dokonuje makabrycznego odkrycia.
Małgorzata Oliwia Sobczak jest pisarką, z wykształcenia kulturoznawczynią i dziennikarką. Pochodzi z Trójmiasta, w którym spędziła niemal całe życie. Ma na koncie baśń Mali, Boli i Królowa Mrozu oraz powieść obyczajową Ona i dom, który tańczy, a także serię Kolory zła – pierwszy tom wydała w 2019 roku (Czerwień), a drugi w 2020 (Czerń). Biel ukazała się w 2021.
Alicja znajduje ciało zamordowanej kobiety. Śledztwo prowadzi detektyw Oskar Korda. Wiedzie ono do mrocznego, pełnego tajemnic świata, w którym przeszłość nigdy nie daje o sobie zapomnieć. Jak ta historia się skończy? Jakie były motywy tej zbrodni? Czy sprawca zostanie schwytany? Tego dowiecie się już wkrótce.
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.