20 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Daj mi wstążkę błękitną…

Spread the love

Konkurs: Daj mi wstążkę błękitną…

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Stowarzyszenie Zakorzenieni w kulturze z siedzibą w Strzyżowie ogłasza V Ogólnopolski Konkurs Literacki Daj mi wstążkę błękitną… z okazji 200. rocznicy urodzin Cypriana Kamila Norwida. Inicjatywa ma charakter otwarty. Promuje rozwój kultury, a w niej w niej docenia rolę twórczości literackiej, piękno mowy ojczystej oraz religii i patriotyzmu, a także miłości bliźniego i piękna krajobrazu ojczyzny.

Utwory literackie powinny nawiązywać do hasła Daj mi wstążkę błękitną…, a nadsyłamy trzy wiersze lub jeden tekst prozatorski. Nie mogą być one wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Prace oceniane będą w dwóch kategoriach wiekowych: młodzież do lat 18, dorośli. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty elektronicznej do 10 listopada 2021 roku. E-mail: zakorzenieniwkulturze@gmail.com.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i finansowe o łącznej wartości 3000 zł. Oficjalne ogłoszenie wyników konkursu nastąpi w dniu 4 grudnia 2021 roku o godzinie 15.00 na uroczystej gali w siedzibie Muzeum Samorządowego Ziemi Strzyżowskiej. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://zakorzenieniwkulturze.pl/wydarzenie/v-ogolnopolski-konkurs-literacki-daj-mi-wstazke-blekitna/. Powodzenia!