6 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Krajobrazy Słowa

Spread the love

Konkurs: Krajobrazy Słowa

Cykl: Rozrywki sówki

Mam dla Was informację o kolejnym konkursie. Miejska Biblioteka Publiczna w Kędzierzynie-Koźlu oraz Urząd Miasta Kędzierzyn-Koźle ogłaszają XXIX Konkurs Literacki Krajobrazy Słowa. Inicjatywa ma charakter otwarty i skierowana jest do osób pełnoletnich. Można zgłaszać poezję i prozę.

Zadanie uczestnika, to napisanie zestawu pięciu wierszy, prozy fabularnej, poetyckiej lub eseistycznej, albo prozy fabularnej o tematyce związanej z miastem Kędzierzyn-Koźle. Proza powinna mieć objętość do piętnastu stron. Teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty elektronicznej do 31 grudnia 2021 roku. Utwory wysyłamy na adres:  krajobrazyslowa@mbpkk.pl. Z kolei na adres dane@mbpkk.pl należy przesłać informację zawierającą: powtórzone godło, imię, nazwisko, miejscowość, numer telefonu, e-mail kontaktowy, krótką notkę biograficzną oraz skan uzupełnionej Klauzuli informacyjnej dla konkursu Krajobrazy Słowa.

Posiedzenie jury i ogłoszenie wyników nastąpi w lutym 2022 roku. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Zostanie również wydana antologia pokonkursowa z nagrodzonymi utworami w terminie do 30 kwietnia 2022 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://www.mbpkk.pl/news/xxix-edycja-konkursu-literackiego-krajobrazy-slowa/. Powodzenia!