5 października 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Dalszy ciąg przygód kryminalnych Meyera…

Spread the love

Dalszy ciąg przygód kryminalnych Meyera…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj zapraszam na nieco krótsze Blogowe spotkanie literackie z zapowiedzią książkową od Wydawnictwa Muza. Już 13 października 2021 roku w sprzedaży znajdzie się szósty tom przygód Huberta Meyera pod tytułem Balwierz – autorką jest oczywiście Katarzyna Bonda. Poprzednie części, to: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią, Florystka, Nikt nie musi wiedzieć, Klatka dla niewinnych. Po bójce z Kołomyjskim psycholog śledczy zaszywa się w leśnej głuszy na Podlasiu, w chacie Domana w Narwi. Poszukuje tam spokoju, ale los mu go odmawia. Z ciała martwego Tymka upuszczono krew, a w pobliżu torów snajper położył trupem księdza Donata. Hubert Meyer szuka odpowiedzi.

Katarzyna Bonda jest pisarką, z wykształcenia dziennikarką. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną, o której przed chwilą wspomniałam. Mowa mianowicie o książce Sprawa Niny Frank. Ten tytuł był też nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ma również na koncie takie cykle, jak: Cztery żywioły Saszy Załuskiej, czy Wiara, Nadzieja, Miłość. Ma w dorobku również literaturę faktu. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną razem z komisarzem Bogdanem Lachem. Jako dziennikarka pracowała w takich periodykach, jak Super ExpressNewsweekWprost. Obecnie jako freelancer współpracuje z wieloma tytułami.

W środku lasu, w kapliczce świętego Huberta leży ciało kilkuletniego Tymka, syna miejscowej famme fatale. Miejsce zbrodni wygląda tak, jakby chłopiec został złożony w ofierze. W tym samym czasie od strzału snajpera ginie ksiądz Donat Giza, zapalony myśliwy, prominentny członek koła łowieckiego. Potem dochodzi do kolejnych morderstw. Profiler postanawia włączyć się w działania miejscowych śledczych. Zadanie nie należy do najłatwiejszych. Lokalna społeczność ma swoje tajemnice, mroczne sekrety, niejasne powiązania oraz interesy. Pilnie tego strzeże przed obcymi. Czy Hubertowi Meyerowi uda się rozwikłać zagadkę wspomnianych zbrodni? Kim jest morderca i co łączy go z miejscowymi notablami? Tego dowiecie się wkrótce.