23 września 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 2

Konkurs na list o prezencie i książce…

Spread the love

Konkurs na list o prezencie i książce…

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam dla Was informację o kolejnym konkursie – dość nietypowym, ale myślę, że spodoba się wszystkim kreatywnym artystom pióra. Związek Literatów Polskich Oddział w Szczecinie oraz Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kruszynie zapraszają do udziału w Konkursie Literackim na Najlepszy List Pisany Odręcznie. Celem inicjatywy jest ocalenie od zapomnienia sztuki pisania listów, w tym przykładania wagi do czytelnego i estetycznego zapisu treści. Kolejnymi zamierzeniami organizatorów są: rozwijanie wyobraźni twórczej oraz swobodnego wyrażania siebie poprzez własne teksty. Konkurs adresowany jest do wszystkich bez względu na miejsce zamieszkania.

List może być skierowany i adresowany do osoby istniejącej w rzeczywistości lub fikcyjnej, może być to też list otwarty. Każdy z uczestników ma prawo do swobodnej interpretacji tematów, a w tej edycji brzmią one następująco: Och! To mój wymarzony prezent… (dla I kategorii wiekowej: 10-12 lat),  Tę książkę przeczytaj koniecznie! (dla II i III kategorii wiekowej: 13-15 lat, 16 lat i powyżej). Prace wysyłamy za pomocą poczty tradycyjnej do 25 października 2021 roku – decyduje data stempla pocztowego. Adres: Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Bolesławcu z s. w Kryszynie, ul Kasztanowa 1b, 59-700 Bolesławiec.

Oceny listów dokona komisja konkursowa złożona z pisarzy ze Związku Literatów Polskich. Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i bony upominkowe. Finał wstępnie zaplanowany jest na 3 grudnia 2021 roku, jednak w przypadku niesprzyjającej sytuacji epidemiologicznej nagrody zostaną przesłane pocztą. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://gokis.boleslawiec.org/427/napisz-list-i-wygraj-nagrody.html. Powodzenia!