Konkurs poetycki: Świat niedopowiedziany
Cykl: Rozrywki sówki
Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Dom Literatury w Łodzi, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział w Łodzi i Muzeum Regionalne w Brzezinach ogłaszają XIII Ogólnopolski Konkurs Poezji Lirycznej im. Andrzeja Babaryki Świat niedopowiedziany. Inicjatywa adresowana jest do osób, które w swoim dorobku mają nie więcej, niż dwie książki poetyckie.
Celem konkursu jest upamiętnienie twórczości poetyckiej i postaci brzezinianina, Andrzeja Babaryki, który żył w latach 1952-2006. Był polskim poetą, dziennikarzem i animatorem kultury. Ukończył socjologię na Uniwersytecie Łódzkim. Był członkiem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Wydał takie książki, jak: Sen konieczny, W kręgu innej lampy, Życie daremne, Linia horyzontu. Motto XIII edycji konkursu stanowi fragment jego liryku Bóg mamo z pierwszego wymienionego tomu: Godzina zmiłowania – nie wybiła/ godzina uzdrowicieli – nie wyzdrowiała/ godzina wisielców – nieodcięta od sznura.
Zadanie uczestnika, to napisanie trzech wierszy. Utwory nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Prace razem z informacjami kontaktowymi zawartymi w osobnym pliku i oświadczeniem RODO nadsyłamy za pomocą poczty elektronicznej do 15 października 2021 roku. E-mail: babaryko.konkurs@gmail.com. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Rozstrzygnięcie nastąpi w listopadzie 2021 roku w Brzezinach podczas edycji regionalnej XV Festiwalu Puls Literatury. Regulamin znajdziecie tutaj: https://docs.google.com/document/d/1ze8sKXG2yl0BJKX2X3bPsmkTKkGV7G0e/edit. Podaję również link do oświadczenia: https://docs.google.com/document/d/1zoIhrm1xgQfMqiSIRqDIl7GQ4H3jE1Ij/edit. Powodzenia!
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.