Rosja chciałaby o nim zapomnieć…
Cykl: Blogowe spotkania literackie
Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź literacką od wydawnictwa Skarpa Warszawska. Już 15 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się historia najbardziej przerażającego mordercy współczesnej Rosji. Książka nosi tytuł Doberman, a autorem jest Jacek Piekiełko. Mamy rok 1996. W rzece Aba zostaje znaleziony kawałek dziecięcej czaszki. Po intensywnych przeszukiwaniach terenów wokół rzeki, śledczy odnajdują rozczłonkowane ciała dziewczynek i chłopców w wieku od 9 do 14 lat. To nie jest koniec makabrycznych zbrodni…
Jacek Piekiełko jest absolwentem polonistyki na Uniwersytecie Śląskim. Pisarsko zadebiutował opowiadaniem Czarny lęk pada w antologii Dziedzictwo Manitou. Publikował w czasopismach internetowych i antologiach. Laureat ogólnopolskiego konkursu na opowiadanie kryminalne w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu 2015. Autor książek Biały Słoń, Wymazani, Niewidoczni, W złej wierze, Ciemne siły. Doberman, to jego szósta i zdecydowanie najmocniejsza powieść, w której zmierzył się z gatunkiem true crime.
Po makabrycznych odkryciach na mieszkańców Nowokuźniecka pada blady strach. W mieście pojawiają się pogłoski o wyjątkowo brutalnym, seryjnym mordercy. Podczas lektury poznasz historię chłopca, który mógłby być Twoim kolegą. Mężczyzny, z którym chętnie napiłbyś się wódki i ponarzekał na życie oraz świat. Człowieka, który przeżył wielką miłość. Najbardziej przerażający morderca współczesnej Rosji nazywany jest Potworem z Nowokuźniecka, Syberyjskim Rozpruwaczem, maniakiem, chałupnikiem, czy bestią. Ten kraj chciałby o nim zapomnieć. Odważysz się poznać tę historię?
O autorze
Szczecinianka, blogerka, wierszokletka, dziennikarka, członkini Związku Literatów Polskich Oddziału w Szczecinie. Jej dziennikarski debiut miał miejsce w grudniu 2009 roku na łamach bezpłatnego kwartalnika fantastyczno-kryminalnego „Qfant” – ukazał się wtedy wywiad z pisarzem, Stefanem Dardą. W 2010 roku została wyróżniona w konkursie dla dziennikarzy obywatelskich „Żywe Miasto” zorganizowanym przez portal mmszczecin.pl za jeden z artykułów z cyklu „Ocalić od zapomnienia”, w którym pisała o zapomnianych i zaniedbanych zabytkach Szczecina. W dodatku kulturalnym „Poliartyzm” przy „Wieściach Polickich” pełniła funkcję redaktora naczelnego (2015-2016). Publikowała teksty prasowe również na łamach „Prestiżu. Magazynu Szczecińskiego”, „Wyjątku”, „Pryzmatu Literackiego”, Wieści Polickich” oraz pisała teksty dla „SzczecinBloga”. Prowadzi również bloga pod nazwą „Edis Anonima Art” na temat kultury i literatury, ale porusza sporadycznie inne tematy. Jej utwory poetyckie można znaleźć w „Pegazie Lubuskim”, „Poezji Dzisiaj”, almanachach Korytowskich Nocy Poetów oraz antologii „Przepływający świat słowa”. Wiersze w trzech edycjach Ogólnopolskiego Konkursu Poetyckiego im. Józefa Bursewicza „O Złotą Metaforę” znalazły się pośród „wierszy zauważonych”, a w czwartej jej zestaw został wyróżniony. Autorka tomów poezji „Roztańczony atrament” i „(nie) z tej bajki”. Inicjatorka akcji „Przygarnij wiersz – on nie gryzie”, która promowała poezję szczecińskich literatów.