28 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Wspomnienia o introligatorze

Spread the love

Konkurs: Wspomnienia o introligatorze

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Stowarzyszenie Introligatorów Polskich ogłasza konkurs na najlepsze opowiadanie Wspomnienia o introligatorze. Cele inicjatywy, to rozbudzenie zainteresowania i propagowanie tematyki zanikającego rzemiosła introligatorskiego, odszukanie i ocalenie od zapomnienia polskich nestorów zawodu, zarówno żyjących jak i już zmarłych, a także odkrywanie historii lokalnej społeczności. Mogą w niej wziąć udział wszyscy zainteresowani, w szczególności introligatorzy, uczniowie szkół poligraficznych oraz  klienci warsztatów introligatorskich.

Zadanie uczestnika, to napisanie opowiadania/wspomnienia o lokalnym introligatorze, lub o takim którego autor spotkał lub u którego się kształcił. W treści pracy powinny być zawarte osobiste wspomnienia  kontaktu z introligatorem, opis jego kariery zawodowej, pracowni, wykonywanych prac. Tekst o objętości do pięciu stron, czyli ośmiu tysięcy znaków zapisujemy w formacie PDF. Mile widziana będzie dokumentacja fotograficzna. Prace razem z kartą zgłoszeniową nadsyłamy organizatorowi do 31 października 2021 roku. E-mail: kontakt@introligatorzypolscy.org.pl.

Nagrodą główną będzie publikacja wspomnień w Biuletynie Stowarzyszenia Introligatorów Polskich Introligator Polski. Ponadto na laureatów czekają voucher dzień w pracowni introligatorskiej  oraz pakiet introligatorskich wyrobów rzemieślniczych wykonanych przez członków SIP. Przewidziane są też dodatkowe nagrody dla najbardziej zaangażowanej szkoły: publikacja naukowa o tematyce introligatorskiej i zwiedzanie warsztatu lub wystawy. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://introligatorzypolscy.org.pl/aktualnosci/konkurs-na-najlepsze-opowiadanie-wspomnienia-o-introligatorze/. Powodzenia!