26 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zapowiedź recenzencka: Granice wyobraźni

Spread the love

Zapowiedź recenzencka: Granice wyobraźni

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Przyszła do mnie przesyłka od Wydawnictwa WasPos, więc mam dla Was zapowiedź recenzencką. 13 sierpnia 2021 roku miała swoją premierę antologia grupy literackiej Ailes pod tytułem Granice wyobraźni. Znajdziemy w niej utwory szesnastu autorów, którzy zapraszają do świata własnej wyobraźni. Zobaczycie, jak prawda miesza się ze złudzeniem, bohaterowie uchodzący za dobrych pokazują gorsze oblicza. Rozwiązania zagadek również mogą zaskoczyć tak samo, jak fabuła.

Ailes jest inicjatywą dwóch poczatkujących autorek: Anny Tuziak i Renaty Rain Kamińskiej. Została wcielona w życie w 2012 roku. Początkowo grupa nosiła nazwę La Noir, funkcjonując w mniejszym gronie. Trzy lata później społeczność rozbudowano. Dokonano też częściowych zmian w strukturze. Od tej pory funkcjonuje pod nazwą Ailes. Głównym celem projektu było zrzeszenie osób dzielących tę samą pasję, czyli pisanie. Docelowo grupa chciała stworzyć antologię, ale stawia też na samodoskonalenie. Ukazała się niejedna antologia. Członkowie wydają również własne publikacje książkowe. Wśród publikacji zbiorowych znajdują się takie tytuły, jak: Dopóki śmierć nas nie rozłączy, Deszczowe sny, MDS miłosne rewolucje, Godzina diabła.

Przejdźmy teraz do najnowszej antologii pod tytułem Granice wyobraźni. W publikacji znajdziemy twórczość takich autorek i autorów, jak: Anna Tuziak, Alexandra Claire, Sandra Czoik, Anna Langner, Ludka Skrzydlewska, Emilia Szelest, Kamila Malec, Magdalena Wojtkiewicz, Piotr Kudlik, Katarzyna Jakubowska, Grażyna A. Adamska, Patrycja Żurek, Agnieszka Florczak, M. M. Macko, Krzysztof T. Dąbrowski, Camille O’Naill. Jak można przeczytać na stronie grupy Ailes, utwory są nieprzewidywalne i dające do myślenia.

Czytelnik będzie mógł wyruszyć na wyprawę piracką i poznać kobietę, która ma więcej ikry, niż niejeden wilk morski. Znajdzie się też w umyśle kilkuletniego chłopca po ciężkich przeżyciach w lesie. Poszuka duchów w murach opuszczonego szpitala psychiatrycznego. Zajrzy do przeszłości i losów ludzkości po końcu świata. Zejdzie do darłowskich podziemi, by odkryć nazistowskie tajemnice. Odwiedzi tajemniczy dom, w którego ścianach ukazują się ludzkie twarze. Te i wiele więcej historii znajduje się w tej publikacji. Fikcja wymiesza się z rzeczywistością, przeszłość z teraźniejszością i przyszłością. Zapowiada się różnorodna lektura – już nie mogę się jej doczekać.

Jak tylko przeczytam Granice wyobraźni, opowiem o swoich wrażeniach w ramach Blogowego spotkania literackiego.