20 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Punkt kulminacyjny

Spread the love

Punkt kulminacyjny

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam Was kolejna zapowiedź literacką – tym razem kłania się Wydawnictwo Kobiece. Już 15 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza powieść autorki thrillerów medycznych, Klaudii Muniak. Nosi tytuł Terapia. Poznamy Luizę, która pracuje jako sekretarka w warszawskim biurze. Szef dobrze ją traktuje i świetnie się uzupełniają, jednak demony przeszłości nie pozwalają dziewczynie żyć normalnie. Postanawia uporać się z przeszłością. Będzie to historia, w której rzeczywistość i wyobraźnia zaczynają się niebezpiecznie ze sobą splatać.

Klaudia Muniak urodziła się w 1987 roku. Pochodzi z Dębicy na Podkarpaciu. Ukończyła biotechnologię. Mieszka w Londynie, gdzie pracowała jako naukowiec i zajmowała się nanotechnologią. W swoich książkach łączy wiedzę medyczną z tajemnicami wywołującymi dreszcze. Do tej pory wydała następujące powieści: Psychopata, Nie ufam już nikomu, Klinika.

Główna bohaterka wyjeżdża do Dębicy, chcąc rozliczyć się z przeszłością. Jej plan jest bezwzględny. Po powrocie dociera do niej informacja o znalezieniu zwłok jej przyjaciółki ze szkolnych lat, która na jej liście zemsty była numerem jeden. Pojawi się również Szymon. Dziewczyna niedawno zaczęła się z nim spotykać i wydawało jej się, że jest tym jedynym. Jednak stał się wobec niej agresywny. Luiza ucieka do domku pod Warszawą – to pozorne schronienie. Po raz kolejny staje się ofiara przemocy. Granica pomiędzy rzeczywistością, a wytworami wyobraźni coraz bardziej się zaciera – szaleństwo osiąga punkt kulminacyjny.