18 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Groby, które miały pozostać ukryte…

Spread the love

Groby, które miały pozostać ukryte…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Mam dla Was kolejną zapowiedź literacką – tym razem od wydawnictwa Harper Collins Polska. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się kolejny tom, już szósty serii Ryder Creed. Nosi tytuł W mroku lasu, a autorką jest oczywiście Alex Kava. Przypomnę tylko, że poprzednie części cyklu, to: Mroczny trop, Ściśle tajne, Epidemia, Instynkt łowcy, Złowrogie niebo.  Pewnego dnia, podczas sesji treningowej Grace pies poszukujący Rydera Creeda zbacza z trasy odkopuje płytki grób. Na tym nie koniec. Wkrótce mają zostać odnalezione kolejne ludzkie szczątki. Śledczy zdają sobie sprawę z tego, że morderca zna las, jak własną kieszeń i od lat ukrywa w nim dowody swoich zbrodni.

Alex Kava jest amerykańską pisarką i autorką thrillerów psychologicznych. W 1982 ukończyła College of Saint Mary w Omaha. Po studiach pracowała głównie w reklamie i marketingu. Z kolei w latach 1992-1996 zajmowała stanowisko dyrektorki public relations w swojej macierzystej uczelni. Od dziecka marzyła o pisaniu powieści i ten plan realizuje do dziś. Jest autorką  książki Trucizna oraz serii Maggie O’Dell (Przedsmak zła, Dotyk zła, W ułamku sekundy, Łowca dusz, Granice szaleństwa, Zło konieczne, Zabójczy wirus, Czarny piątek, Kolekcjoner, Śmiertelne napięcie, Płomienie śmierci, Ostateczny cel).

Zwłoki, które zostały ukryte w oddalonej od świata części Parku Narodowego Blackwater River na Florydzie, miały nigdy nie zostać odnalezione. Dostęp do tego terenu jest bardzo ograniczony. Znajduje się on na uboczu. Najwyraźniej morderca liczył na to, że siły natury zajmą się jego ofiarą, pozwalając mu na zawsze zachować zbrodnię w tajemnicy. Tak się jednak nie stało. Kiedy psy Creeda znajdują kolejne ludzkie szczątki, śledczy mają świadomość, że sprawca dobrze zna teren. Zabijał już i nie ma nic do stracenia. Jak daleko jest w stanie się posunąć, by nikt nie tego nie odkrył? Tego dowiecie się już wkrótce.