17 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Dasz się złapać we Wnyki?

Spread the love

Dasz się złapać we Wnyki?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Initium. Już 10 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowszy thriller Michała Śmielaka pod tytułem Wnyki. Czytelnik znajdzie się w uroczej wiosce, do której przenoszeni są duchowni, którzy nadszarpnęli zaufanie swoich zwierzchników i parafian. Czas płynie tak jakby wolniej, gościnność mieszkańców uspokaja, a średniowieczny kościół zachęca do zadumy, nawet jeśli miejscowe legendy opowiadają o Kościele Chrystusa Mściwego. Podobno tam Zbawiciel schodzi z krzyża, aby brutalnie wymierzyć sprawiedliwość.

Michał Śmielak urodził się w 1979 roku. Mieszka w Sandomierzu. Po raz pierwszy czytelnikom zaprezentował się, jako autor opowiadania Ostatni w antologii Gladiatorzy wydanej przez Fabrykę Słów. W marcu 2021 roku ukazała się jego debiutancka powieść pod tytułem Znachor.

Młody kapłan, ksiądz Piotr Dębicki przyjeżdża do wioski w Karkonoszach na urlop. Tydzień później znika bez śladu. Nieoficjalnego śledztwa podejmuje się Kosma Ejcherst, który zostaje o to poproszony przez swojego wuja, wpływowego biskupa. W ten sposób trafia właśnie do Wnyków. Nie zdaje sobie sprawy z zagrożenia. Rozpoczyna nierówną walkę o prawdę w świecie kłamstw, niedomówień i prywatnych wizji porządku świata, gdzie nikomu nie można ufać. Znajdziemy w tej publikacji zdegenerowanych księży, wioskę spowitą zmową milczenia i policjanta pokłóconego z Bogiem. Dasz się złapać we Wnyki?