15 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 1

Między Wierszami: Joanna Jagiełło

Spread the love

Między Wierszami: Joanna Jagiełło

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla młodych miłośników literatury. Już 19 sierpnia 2021 roku o godzinie 11.00 odbędzie się wydarzenie w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Gościem będzie polska pisarka, Joanna Jagiełło. Odbędzie się ono w formie hybrydowej – na miejscu w lokalu oraz z transmisją online na naszym profilu w serwisie Facebook. Na spotkanie stacjonarne obowiązują bezpłatne wejściówki.

Joanna Jagiełło jest pisarką, autorką powieści dla młodzieży, dorosłych i dzieci, a także wierszy oraz opowiadań. Ukończyła studia na Wydziale Anglistyki Uniwersytetu Warszawskiego. Wykładała językoznawstwo na UW, pracowała jako nauczycielka angielskiego w gimnazjach i liceach. Jako dziennikarka współpracowała z takimi periodykami, jak Cogito i Perspektywy. Redaktorka podręczników do języka angielskiego.

Jej debiutancka powieść dla młodzieży Kawa z kardamonem została nominowana do nagrody polskiej sekcji IBBY Książka Roku 2011. Uzyskała też nominację do nagrody Donga oraz została wpisana na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej. Książka zapoczątkowała poczytną Serię kawową, a po niej pojawiły się inne powieści młodzieżowe, chętnie czytane i nagradzane. Autorka jest członkinią warszawskiego oddziału Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. Pisanie nie jest jej jedyną pasją. W wolnych chwilach również maluje, gra na gitarze i komponuje. Wydała płytę Skrzypek bez dachu z utworami do własnych słów i własnej muzyki.

Do zobaczenia!