13 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Przesłuchanie literackie Anny Rozenberg

Spread the love

Przesłuchanie literackie Anny Rozenberg

Cykl: Rozrywki sówki

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Anną Rozenberg, które odbędzie się 18 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.00. Autorkę książki Maski pośmiertne przesłucha  literacko Marek Stelar. Wydarzenie będzie się odbywać w formule hybrydowej: stacjonarnie w filii nr 7(Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki.

Anna Rozenberg jest pisarką, redaktorką i ekonomistką z podróżniczym zacięciem. Mieszka i pracuje w Wielkiej Brytanii. Jak opowiada: Marzenie o wydaniu powieści kiełkowało we mnie od najmłodszych lat, ale nigdy nie myślałam, że może to być kryminał. Aż do września 2011r. Dwa miesiące po wyprowadzce do Wielkiej Brytanii dowiedziałam się o konkursie na opowiadanie w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kryminału we Wrocławiu, w którym nagrodą były tygodniowe warsztaty pisarskie. Nie sądziłam, że mogę się zakwalifikować do grona zwycięzców, ale udało się. I to czterokrotnie. Jej Maski pośmiertne są pierwszym tomem cyklu David Redfern. Już 1 września 2021 roku w sprzedaży znajdzie się druga część: Punkty zapalne.

Na koniec jeszcze kilka słów o Maskach Pośmiertnych. Jest lipiec 2013 roku. David Redfern otrzymuje wezwanie do akcji udaremnienia zamachu w katedrze w Guildford. W czasie interwencji odkrywa, że terrorystą jest jego dawny przyjaciel i partner, Adrian Bones. Broniąc się przed niezrównoważonym napastnikiem, policjant oddaje śmiertelny strzał. Wkrótce targany poczuciem winy opuszcza Guildford i rozpoczyna służbę w Woking. Wkrótce potem w miasteczku zostają odnalezione zmasakrowane zwłoki polskiej turystki, która przyjechała do Anglii z mężem. Małżonek zamordowanej znika bez śladu. Pierwsze śledztwo policjanta się komplikuje. Współpracownicy są nieufni, a materiał dowodowy niczego tak naprawdę nie wyjaśnia. Śmierć Polki to jednak niejedyna zagadka, którą Redfern musi rozwiązać. W Dover wyłowiono ciało mężczyzny. Topielec to zastrzelony przez Davida Adrian Bones. Funkcjonariusz policji rozpoczyna prywatne śledztwo. Nie podejrzewa, że ktoś zechce go uciszyć za wszelką cenę.

Do zobaczenia!