13 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Adrianna Rauhut i Waldemar Wasilewski: Troll

Spread the love

Adrianna Rauhut i Waldemar Wasilewski: Troll

Cykl: Blogowa galeria sztuki

Po krótkiej przerwie zapraszam do Blogowej galerii sztuki. Dzisiejsza praca przypomni Wam z pewnością powieści Andrzeja Sapkowskiego o Wiedźminie i gry studia CD Projekt powstałe na motywach wspomnianych książek. Prezentuję figurkę trolla, która została wydrukowana za pomocą drukarki 3D i ręcznie pomalowana przez Adriannę Rauhut. Wydrukiem zajął się Waldemar Wasilewski. To też dobra okazja, by wspomnieć o tym, że już 23 sierpnia na platformie Netflix pojawi się animacja Wiedźmin: Zmora wilka. Poznamy lepiej mentora Geralta, Vesemira – młodego wiedźmina, który uciekł od życia w ubóstwie, aby zabijać potwory dla pieniędzy. A teraz zapraszam do obejrzenia wydruku.

 

 

Adrianna Rauhut – początkująca pisarka. Zajmuje się również grafiką, fotografią, rysunkiem i malarstwem. Urodziła się 17 czerwca 1995 roku w Szczecinie. Jest absolwentką III Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika w Szczecinie. Zajęła II miejsce w konkursie plastycznym w ramach Ogólnopolskiego Festiwalu Wokalno-Plastycznego  Młodych Bajanie przez Śpiew i Malowanie w 2010 roku. Jej pracę plastyczną można było oglądać na wystawie poplenerowej Port malarski. Moja Łasztownia  w szczecińskiej Galerii Kapitańskiej (2014). Ma na koncie również inne wystawy zbiorowe: Od miłości do nienawiści – jeden krok w Szczecin Meeting Point (2015), Interakcje – poezja, fotografia, grafika w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (2015), Poetyckie rusałki w Klubie Hormon (2016). Ilustrowała dwa tomy poezji Edyty Rauhut: Roztańczony atrament i …(nie) z tej bajki . Projektowała okładki dwóch tomów wierszy, które ukazały się w ramach serii: akcent: Do rozważenia…. Barbary Moraczewskiej-Jankowskiej i z piątego wymiaru… Zenona Lacha-Ceraszyńskiego. Jako grafik współpracuje ze szczecińskim oddziałem Związku Literatów Polskich. Jej opowiadanie Czło(wiek) znalazło się w Almanachu Młodych wydanym przez Fundację im. Krzysztofa Dzikowskiego. Uwielbia czytać książki.

 

Waldemar Wasilewski – urodzony 5 grudnia 1990 roku. Specjalizuje się w marketingu internetowym i media buyingu. Zajmuje się grafiką (głównie wektorową) i fotografią. Zdobył III. miejsce w konkursie literacko-graficznym Qfant Horyzonty wyobraźni (2009). Projektował okładkę dla czasopisma Organic Magazin (2012). W 2012 roku odbyła się wystawa prac graficznych pod tytułem Beastwork 4 w szczecińskim klubie Słowianin, podczas której prezentowane były również jego grafiki. Ma na koncie również udział w innych wystawach zbiorowych: Modliszka – jak kobieta rządzi światem? W Klubie Hormon (2015), Od miłości do nienawiści – jeden krok w Szczecin Meeting Point (2015), Interakcje – poezja, fotografia, grafika w Klubie 12. Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej (2015), Poetyckie rusałki w Klubie Hormon (2016).