3 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Osiem lat blogowania…

Spread the love

Osiem lat blogowania…

Cykl: Sowie myśli

Dokładnie 3 sierpnia 2013 roku założyłam bloga Edis Anonima Art. Minęło od tego czasu 8 lat, a ja nadal bloguję nie bez przyjemności. Tutaj opisuję codzienność (nie tylko swoją), przemyślenia, pasje, ludzi i ich twórczość oraz działalność, wszystko, co mnie  zaciekawi, rozbawi, a nawet zdenerwuje, bo życie jest pełne inspiracji. Staram się też promować twórczość nie tylko swoją, ale również innych utalentowanych pisarzy oraz artystów. A może jest coś, o czym chcielibyście przeczytać? Coś, o czym jeszcze nie pisałam? Dajcie znać w komentarzach, a tymczasem zapraszam do lektury bloga. Mam nadzieję, że zostaniecie ze mną. Przedstawiam w skrócie, co można znaleźć u Sówki Blogerki.

Rozrywki sówki – cykl, w ramach którego z początku opisywałam tylko zapowiedzi i relacje z wydarzeń, jednak go rozszerzyłam w pandemii, gdy takich atrakcji było niewiele lub odbywały się tylko i wyłącznie on-line. Teraz prócz wspomnianych przed chwilą elementów znajdziecie tutaj także informacje o konkursach literackich i artystycznych, jak również wszystkim, co można znaleźć za pomocą łącza internetowego – w końcu dobra lektura, czy możliwość delektowania się sztuką, to też rozrywki.

Ludzie kultury – cykl, w ramach którego prezentuję znanych lub mniej znanych literatów, artystów, ludzi zajmujących się działalnością naukową i kulturalną, a nawet dziennikarzy. Ich dorobek jest często bardzo ważny budowaniu środowisk kulturalnych, rozpowszechniania twórczości i działalności oraz ocalania od zapomnienia. To kontynuacja Portretów artystów. Poznajcie ich!

Blogowe spotkania literackie – w ramach tego cyklu prezentuję swoje refleksje po lekturach książek, ale nie tylko. Zapowiadam też nowości, przeprowadzam wywiady z autorami. Mam też dalsze plany związane z tą rubryką, ale niech to będzie niespodzianka. Znajdziecie tutaj  mniej i bardziej znaną literaturę. Coraz częściej współpracuję z wydawnictwami, związkami twórczymi i autorami, więc gwarantuję, że ciekawych pozycji nie zabraknie. Starannie dobieram zapowiadane i recenzowane publikacje.

Sowie myśli – cykl, w którym poruszam różne tematy. Piszę o tym, co ciekawi, poruszam aktualne tematy. Nie ograniczam się tutaj do literatury, sztuki i kultury, choć te dziedziny są również obecne. Znajdziecie też teksty o mediach, finansach, firmach i innych dziedzinach. Każdy kolejny temat, to niespodzianka. Zapraszam.

Prozatorski kącik sówki – tutaj znajdziecie moje teksty prozatorskie, głównie opowiadania. Cały czas pracuję nad swoim warsztatem i staram się pisać coś nowego. Do tej pory ukazało się kilka opowiadań o szczeciniance, Magdzie.

Liryczna zabawa słowami – tutaj znajdziecie wiersze. Obiecałam sobie, że będę pisała jeden utwór tego rodzaju dziennie, aby ćwiczyć warsztat. To takie postanowienie noworoczne sprzed dwóch lat.

Blogowa czytelnia literacka – stosunkowo nowy cykl, w którym prezentuję utwory poetyckie, prozatorskie i prozę poetycką. Moim celem było stworzenie miejsca w sieci, gdzie o każdej porze dnia i nocy będzie można obcować z literaturą. Chciałabym ją również promować. Zapraszam Was do nadsyłania twórczości wraz z notatkami biograficznymi na adres mailowy: edisanonimaart@gmail.com.

Blogowa galeria sztuki –  znajdziecie dzieła artystów nie tylko używających ołówka, kredek, czy farb, ale również autorów fotografii, czy grafik i nie tylko. Sztuka, to dosyć obszerne pojęcie, więc postaram się Was zaskoczyć w przyszłości razem z twórcami. Do tej galerii możecie zajrzeć o każdej porze dnia i nocy. Zachęcam do nadsyłania prac (razem z notatkami biograficznymi) i współtworzenia blogowej galerii. E-mail: edisanonimaart@gmail.com.

Zapraszam 🙂