2 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Niewyjaśniona zbrodnia – opowieść inspirowana faktami

Spread the love

Niewyjaśniona zbrodnia – opowieść inspirowana faktami

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Lira. Już 4 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza książka Izabeli Kawczyńskiej pod tytułem Jej jest ta czerwień. Opowieść inspirowana prawdziwym zdarzeniem. Makabryczna zbrodnia: żona znanego neurochirurga zostaje zamordowana. Budząca wiele kontrowersji sprawa, ciągnąca się ponad sześćdziesiąt lat pogrążyła całą okolicę w mroku.

Izabela Kawczyńska jest poetką i prozatorką. Wydała następujące tomy wierszy: Luna i pies. Solarna soldateska, Largo, Chłopcy dla Hekate, Linea nigra. Prozatorsko zadebiutowała opowiadaniem w Odrze. Ma także na koncie  książkę Balsamiarka. Publikowała swoje utwory w licznych periodykach.

Eva była młodą, ciężarną kobietą, żoną znanego neurochirurga i członka zamożnego lekarskiego klanu należącego do elity miasteczka, Adama. Została zabita. Zbrodnia miała  miejsce w 1954 roku w Bay Village w Ohio, a jej okoliczności do dziś pozostają niewyjaśnione. Budząca szereg kontrowersji, ciągnąca się przez ponad sześćdziesiąt lat sprawa pogrążyła całą okolicę w mroku, kładąc się cieniem na losach każdego, kto miał styczność z ofiarą. Rekonstrukcji zbrodni w powieści towarzyszą pytania o zło, dobro i naturę człowieka. Historię poznajemy z perspektywy czasu.