2 sierpnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkursy dla krytyków i filmowców

Spread the love

Konkursy dla krytyków i filmowców

Cykl: Rozrywki sówki

Już w dniach od 30 września do 7 października 2021 roku będzie się odbywał 12. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja w Łodzi i on-line W ramach tego wydarzenia organizowane są trzy inicjatywy: Konkurs etiud i animacji, Konkurs krytyk pisze i Konkurs krytyk mówi. Jesteś miłośnikiem/miłośniczkom sztuki filmowej, a ponadto lubisz dzielić się swoimi opiniami? A może wolisz tworzyć takie dzieła? Tutaj znajdziesz coś dla siebie.

Konkurs etiud i animacji skierowany jest do studentów i absolwentów szkół filmowych oraz niezależnych twórców filmowych bez wykształcenia kierunkowego. Inicjatywa ma na celu  ukazanie wpływu wiedzy z zakresu szeroko rozumianej teorii filmu na twórczość artystyczną. Zostaną wyłonione najlepsze etiudy Live Action (filmy fabularne, dokumentalne i eksperymentalne) oraz najlepsze animacje. Można zgłaszać filmy trwające nie dłużej, niż trzydzieści minut. Można się zgłaszać do 5 września 2021 roku.

Z kolei w Konkursie krytyk pisze mogą wziąć udział osoby do dwudziestego szóstego roku życia. Uczestnicy mogą zgłaszać teksty krytyczne o tematyce filmowej. Ich objętość powinna się mieścić w przedziale od 7000 do 10000 znaków ze spacjami. Zgłoszeń dokonujemy do 11 września 2021 roku.

Trzecia inicjatywą jest Konkurs krytyk mówi. Skierowana jest do do twórców internetowych audycji audiowizualnych o tematyce filmowej. Można podsyłać na przykład vlogi, audycje filmowe, wideo eseje, podcasty filmowe. Zgłoszenia będą przyjmowane do 13 września 2021 roku.

Zgłoszeń dokonujemy poprzez formularze na stronie internetowej organizatora: http://kameraakcja.com.pl/konkursy-2021/. Tutaj też znajdują się bardziej szczegółowe informacje. Powodzenia!