30 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: krótka historia namiętności

Spread the love

Konkurs: krótka historia namiętności

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Empik S.A. z siedzibą w Warszawie oraz Maszyna do Pisania zapraszają do udziału w konkursie na opowiadanie Empik Go Short. To pierwsza edycja inicjatywy, która  adresowana jest do osób pełnoletnich.

–  Po ubiegłorocznym sukcesie konkursu na scenariusz serialu audio uznaliśmy, że warto otworzyć się również na krótsze formy prozatorskie – przyznaje Katarzyna Franus, jurorka konkursu i kierownik literacki Empik Go.

Zadanie uczestnika, to napisanie opowiadania inspirowanego hasłem Krótka historia namiętności. Objętość tekstu nie powinna przekroczyć 27000 znaków ze spacjami, czyli piętnastu stron maszynopisu. Prace przesyłamy do 31 października 2021 roku za pomocą formularza, który znajduje się tutaj: https://www.empik.com/empikgo-short-konkurs#application-form.

Utwory oceni jury w składzie: Marta Kisiel – pisarka i tłumaczka, Małgorzata Warda – pisarka z Gdyni, Katarzyna Franus – redaktorka kreatywna i konsultantka scenariuszowa, Zuzanna Gajewska – dziennikarka i socjolożka, Magdalena Kostrzewska – właścicielka Maszyny do Pisania.  Nagroda główna, to 5000 zł i udział w warsztacie literackim on-line prowadzonym przez Małgorzatę Wardę. Nominowani również zostaną docenieni: otrzymają 1000 zł i też wezmą udział we wcześniej wspomnianych warsztatach. Przyznane zostaną także wyróżnienia w postaci kursu z oferty Maszyny do Pisania.

Powodzenia!