27 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Beatą Zuzanną Borawską

Spread the love

Spotkanie z Beatą Zuzanną Borawską

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź wydarzenia kulturalnego dla miłośników literatury. Już 5 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Beatą Zuzanną Borawską w ramach cyklu Spotkania (w) Między Wierszami. Autorka będzie promowała swoją debiutancką książkę wydaną nakładem Wydawnictwa Granda pod tytułem Sama siebie nie pamiętam. Fragmenty książki poczyta gościom aktorka Teatru Polskiego w Szczecinie, Olga Adamska.

Beata Zuzanna Borawska urodziła się w 1985 roku. Od ponad dziesięciu lat jest związana z kulturą jako: dziennikarka, animatorka kultury, wydawczyni płyt z muzyką jazzową, współautorka filmu pod tytułem Narcyz o sobie. Historia Marka Kazany. Jest również aktywistką społeczną, feministką oraz studentką studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim.

Z kolei Olga Adamska jest aktorka teatralną. W dorobku ma ponad 60 ról dramatycznych i komediowych, recitale i monodramy. Ulubienica szczecińskiej publiczności. Inspiracji szuka w literaturze. Brzeg morza to jej ulubiony krajobraz.

Promowana pozycja książkowa zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże. W opowiadaniach znajdziemy podkreślenie podziału na to, co męskie i kobiece, zwracając uwagę na cielesność, a przede wszystkim pamięć ciała – przybierają one często formę prozy poetyckiej i wspomnień. Z kolei kartki z dziennika to już wielomiesięczny, fragmentaryczny zapis zmagań z Alzheimerem.  Nie pozbawione są trudnych przeżyć, przykrych niespodzianek losu, jak i humoru – tak, jak w to bywa w życiu. Przejdźmy teraz do poezji – usłyszymy głównie głos  osoby chorej. Całość została zilustrowana kolażem Anny Paszkowskiej.

Obowiązują bezpłatne wejściówki na wydarzenie w Księgarni Miedzy Wierszami: https://evenea.pl/pl/wydarzenie/873516-1. Do zobaczenia!