27 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki – pióro w ruch!

Spread the love

Konkurs poetycki – pióro w ruch!

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku ogłaszają XXXIII Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Władysława Broniewskiego O Liść Dębu. Inicjatywa ma charakter otwarty. Jej cele, to pobudzenie wrażliwości poetyckiej i aktywności twórczej, konfrontowanie twórczości poetyckiej oraz promowanie młodych twórców.

Zadanie uczestnika, to napisanie zestawu pięciu wierszy. Można je również wyciągnąć z szuflady, jeśli nie były do tej pory publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Organizatorzy nie ograniczają tematyki utworów, podpowiadają jedynie, że można sięgnąć po tematykę płocką. Każdy z uczestników może zgłosić jeden zestaw utworów do 24 września 2021 roku. Prace wydrukowane w czterech egzemplarzach należy przesłać pocztą tradycyjną na adres: Książnica Płocka im. Władysława Broniewskiego, ul. Tadeusza Kościuszki 6, 09-402 Płock.

Prace oceni jury powołane przez organizatorów, które będzie się składać z krytyków literackich, poetów i przedstawicieli organizatora. Na laureatów czekają nagrody pieniężne. Przewidziane są następujące gratyfikacje: I Nagroda Prezydenta Miasta Płocka Liść Dębu, wyróżnienie Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich Oddział w Płocku, wyróżnienie za zestaw wierszy o tematyce związanej z Płockiem, Nagroda Dyrektora Książnicy Płockiej za najlepszy limeryk lub zestaw limeryków. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://ksiaznicaplocka.pl/regulamin-ogolnopolskiego-konkursu-poetyckiego-im-wladyslawa-broniewskiego-o-lisc-debu/. Powodzenia!