25 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Historie zbrodni bez ciał – spotkanie

Spread the love

Historie zbrodni bez ciał – spotkanie

Cykl: Rozrywki sówki

Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie zaprasza na spotkanie z Dianą Brzezińską i Andrzejem Gawlińskim. Wydarzenie odbędzie się 11 sierpnia 2021 roku o godzinie 18.00 w formule hybrydowej – stacjonarnie w filii nr 7 (Pl. Matki Teresy z Kalkuty 8) oraz w formie live’a na Facebooku biblioteki. Będzie to promocja książki autorów Zbrodnie bez ciał. Rozmowę poprowadzi Krzysztof Lichtblau.

Książka, o której będzie mowa, odpowie na kilka ważnych pytań z dziedziny kryminalistyki. Jak wygląda praca śledczych, gdy brakuje najważniejszego śladu? Jakie eksperymenty i metody zbierania dowodów są przez nich wykorzystywane? Czy naprawdę nie da się popełnić zbrodni doskonałej? Ta publikacja zbliży czytelnika do prawdy, którą niemal doskonale udało się ukryć.

Diana Brzezińska jest prawniczką i mediatorką sądowa, a także autorką kryminałów. Z kolei Andrzej Gawliński jest kryminalistykiem i suicydologiem oraz dyrektorem Centrum Kryminalistyki i Medycyny Sądowej. Wspólnie połączyli siły. Przeczytali dziesiątki tomów akt i zapoznali się z setkami zeznań świadków w najgłośniejszych polskich sprawach o morderstwo, w których wyrok zapadł, mimo że nie odnaleziono ciała ofiary. Dopytywali o szczegóły śledztw specjalistów medycyny sądowej, kryminalistyków i śledczych.  Ponadto wskazali błędy, luki i pominięte fakty. Nawet rozmawiali ze skazanymi za zbrodnie. Tak rodziła się książka Zbrodnie bez ciał.

Na spotkaniu będzie okazja, by dowiedzieć się więcej. Jeśli zamierzacie w nim uczestniczyć stacjonarnie, to polecam wyposażyć się w bezpłatną wejściówkę: https://app.evenea.pl/event/zbrodniebezcial/. Do zobaczenia!