17 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Dziennikarz śledczy w odmętach przeszłości…

Spread the love

Dziennikarz śledczy w odmętach przeszłości…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa W.A.B. Już 11 sierpnia 2021 roku w sprzedaży znajdzie się książka pod tytułem Sprawa Sary autorstwa Karoliny Głogowskiej. Poznamy niespełnionego zawodowo i prywatnie dziennikarza śledczego. Pewnego dnia zapada na nietypowy rodzaj padaczki: podczas ataków zaczynają go dręczyć wizje przeszłości. Postanawia rozwikłać zagadkę z sprzed dwudziestu siedmiu lat, a tym samym zamknąć ten rozdział raz na zawsze.

Karolina Głogowska jest dziennikarką, redaktorką i współautorką powieści Dwanaście życzeń, Inna kobieta i Zanim cię zapomnę. Mój ukochany wróg, to powieść oparta na faktach będąca solowym debiutem autorki. Współpracowała między innymi z Wirtualną Polską, Onetem oraz telewizją Asta. Zarówno w swoich reportażach, jak i książkach opowiada o tym, co niewygodne, trudne i zamiecione pod dywan. Pisaniu jest wierna od najmłodszych lat.

Witold Wedler ma prawie czterdzieści lat. Gdy zapada na nietypowy rodzaj padaczki, szef odsyła go na zwolnienie. On jednak jedzie do Brzezińca, miejscowości, w której jako dziecko spędził w 1993 roku ostatnie szczęśliwe wakacje. Sara była jego pierwszą miłością, a on był ostatnią osobą, która widziała dziewczynę żywą. Nie wiadomo, co się stało z trzynastolatką. Została zamordowana, uciekła, a może wciąż żyje? Pojawia się też inne pytanie: kim jest tajemnicza Lena, która tak bardzo przypomina Sarę? Dziennikarz pragnie rozwikłać zagadkę przeszłości. Czy jego działania zakończą się sukcesem. Już wkrótce będziecie mogli się o tym przekonać.