14 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Ryzykowne śledztwo Huberta Meyera

Spread the love

Ryzykowne śledztwo Huberta Meyera

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Muza. Już 28 lipca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się kolejna część serii o Hubercie Meyerze Katarzyny Bondy. Nosi tytuł Klatka dla niewinnych. Warto zaznaczyć, że główny bohater jest pierwszym książkowym profilerem w polskiej literaturze kryminalnej. Poprzednie tomy, to: Sprawa Niny FrankTylko martwi nie kłamią, Florystka i Nikt nie musi wiedzieć. Profilera czeka bardzo trudne i ryzykowne śledztwo. Pomimo swojej szybkości, profesjonalności i niekonwencjonalności sam ma ledwo ujść z życiem. Na dokładkę może stać się tez jednym z podejrzanych. Czy przyczyną jest zagrożenie komuś ważnemu?

Katarzyna Bonda jest pisarką, z wykształcenia dziennikarką. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną, o której przed chwila wspomniałam. Mowa mianowicie o książce Sprawa Niny Frank. Ten tytuł był też nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ma również na koncie takie cykle, jak: Cztery żywioły Saszy Załuskiej, czy Wiara, Nadzieja, Miłość. Ma w dorobku również literaturę faktu. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną razem z komisarzem Bogdanem Lachem. Jako dziennikarka pracowała w takich periodykach, jak Super ExpressNewsweekWprost. Obecnie jako freelancer współpracuje z wieloma tytułami.

Chcecie poznać szczegóły sprawy, którą zaprząta sobie głowę Hubert Meyer? Róża Englot żegna się z życiem za sprawą czterdziestu trzech ciosów nożem. Obok otwartych ran na ciele ofiary sprawca pozostawił jeszcze klucz. Gdy mąż kobiety skazany za to brutalne morderstwo kończy odsiadkę, w warszawskiej kamienicy rozgrywa się kolejna tragedia. Z balkonu na siódmym piętrze w niewyjaśnionych okolicznościach wypada teściowa Englota. Kobieta umiera na miejscu. Szybko okazuje się, że zdarzenie miało miejsce podczas przepustki skazanego, jednak brakuje niezbitych dowodów. O pomoc przy tym śledztwie  prosi Huberta Meyera prokurator Weronika Rudy. Jest przekonana, że jest to zbrodnia na tle finansowym. Wiele jednak wskazuje, że ma to związek z wydarzeniami, które miały miejsce siedemnaście lat wcześniej – mowa o zaginionych wtedy kobietach. Nasz bohater działa po swojemu, sam ledwo uchodząc z życiem. Ponadto pada na niego cień podejrzenia. Co oznacza klucz na ciele Róży Englot? Przestrogę, czy wskazówkę? Kto jest sprzymierzeńcem, a kto wrogiem?

Życzę miłej lektury!