13 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Kolejna dziewczyna znika bez śladu…

Spread the love

Kolejna dziewczyna znika bez śladu…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Zapraszam na nieco krótsze Blogowe spotkanie literackie. Mam dla Was zapowiedź od wydawnictwa Czarna Owca. Już 14 lipca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się książka Lipcowe dziewczyny, której autorką jest Phoebe Locke. Na język polski przełożył ją Bartłomiej Nawrocki. Co się wydarzy? To, co w każdym roku, tej samej nocy. Kolejna dziewczyna zniknie bez śladu. Żona Lexa również, jednak są wątpliwości – wyszła z domu w dzień ataku terrorystycznego i do tej pory nie wdział jej nikt. Czy znalazła się pośród ofiar zamachu, czy spotkało ją cos innego?

Phoebe Locke, a właściwie Nicci Cloke jest pisarką brytyjskiego pochodzenia. Zadebiutowała w 2018 roku thrillerem Człowiek z lasu. Zanim zajęła się pisarstwem pełnoetatowo,  pracowała w akademii kreatywnego pisania oraz prowadziła londyński salon literacki Speakeasy. Wcześniej publikowała pod swoim prawdziwym nazwiskiem.

Dziesięcioletnia Addie skrywa tajemnicę. W dniu zniknięcia żony Lexa jej tata wrócił do domu cały we krwi. Z początku myślała, że został ranny w jednym z wybuchów, ale starsza siostra, Jessie znalazła za łóżkiem ojca portfel zaginionej kobiety. Starsza dziewczyna zajmuje się dzieckiem Lexa, jako opiekunka. Twierdzi, że chce tylko pomóc, ale nie mówi mu całej prawdy. A życie życiem Olivii przychodzi jej coraz łatwiej. Jak ta historia dalej się potoczy? Tego dowiecie się już wkrótce.