13 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Katarzyna Puzyńska on-line dla czytelników

Spread the love

Katarzyna Puzyńska on-line dla czytelników

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury. Gościem spotkania z cyklu Premiery online Empiku będzie Katarzyna Puzyńska, autorka książki Martwiec. Porozmawia z nią Justyna Dżbik-Kluge. Transmisja będzie dostępna na profilu księgarni (Facebook) 14 lipca 2021 roku o godzinie 18.00 Nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach. Rozmowa będzie tłumaczona na język migowy.

Katarzyna Puzyńska jest polską pisarką, a z wykształcenia psychologiem. Przez kilka lat pracowała, jako nauczyciel akademicki na wydziale psychologii. Potem jednak skupiła się całkowicie na pisaniu, które jest jej największą pasją. Zadebiutowała powieścią Motylek, która rozpoczyna sagę kryminalną o policjantach z niewielkiej wsi Lipowo. Kolejne tomy, to: Więcej czerwieni, Trzydziesta pierwsza, Z jednym wyjątkiem, Utopce, Łaskun, Dom czwarty, Czarne narcyzy, Nora, Rodzanice, Pokrzyk, Śreżoga, Martwiec. Ma na koncie również takie tytuły, jak: Policjanci. Ulica, Policjanci. Bez munduru, Policjancie. W boju.

Seria o Lipowie, to nie tylko trzymające w napięciu klasyczne kryminały psychologiczne, ale również powieści z rozbudowanym wątkiem społecznym i obyczajowym. Porównywane są do książek Agathy Christie i szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Jakie zdarzenia poznamy podczas lektury trzynastej części pod tytułem Martwiec? Niewielki autobus wyrusza w swoją standardową trasę, ale nie dociera do celu. Po kierowcy i pasażerach nie zostaje nawet ślad. Po pewnym czasie jedna z podróżnych wraca, lecz nic nie pamięta i nie potrafi powiedzieć, co się wydarzyło. Gdy zaczyna sobie przypominać, to zostaje zamordowana. Tymczasem w niemal opustoszałej wsi pośród lasów trwa poruszenie. Zrozpaczona matka twierdzi, że jej córkę pochowano żywcem i próbuje rozkopać grób. To nie jest jedyne dziecko, które kobieta straciła. Dokładnie rok wcześniej zamordowano jej syna i odcięto mu głowę. Teraz policja odnajduje czaszkę. Pojawia się myśl, że przyczyna jego śmierci może być inna, niż podejrzewano.  Aspirant Daniel Podgórski próbuje rozwiązać obie opisane przed chwilą sprawy, jednocześnie borykając się pewną wrogo nastawiona koleżanką.

Do zobaczenia on-line!