11 lipca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Przez przeszkody do prawdy…

Spread the love

Przez przeszkody do prawdy…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj zapraszam na nieco krótsze Blogowe spotkanie literackie – mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Czarna Owca. Już 28 lipca 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść C. J. Tudor pod tytułem Płonące dziewczyny. Przeniesiemy się do Chapel Croft. Jack Brooks i jej córka Flo zaczynają nowy rozdział w mieście, które ma mroczne sekrety.  Z biegiem czasu coraz głębiej zostają wciągnięte w podziały, tajemnice i podejrzenia. Dodatkowo okazuje się, że we wsi są duchy, które nie mogą zaznać spokoju. Poznanie prawdy może się okazać niezwykle trudne.

C. J. Tudor urodziła się w Salisbury, w Wielkiej Brytanii. Dorastała w Nottingham, gdzie mieszka z partnerem i córką. Mając szesnaście lat, rzuciła szkołę i zaczęła pracować. Chwytała się różnych zawodów. Pisać zaczęła już w dzieciństwie, ale długo nie mogła się przemóc, by pokazać efekty swojej twórczości. Jej debiutancką powieścią jest Kredziarz. Kolejne książki tej autorki, to Zniknięcie Annie Thorne i Inni ludzie.

W Chapel Croft, w XVI wieku na stosie spalono grupę wieśniaków, a wśród nich były dwie nastolatki. Z kolei trzydzieści lat temu zginęły tam dwie dziewczyny, a przed dwoma miesiącami samobójstwo popełnił proboszcz miejscowej parafii. Jack Brooks jest pastorką kościoła anglikańskiego oraz samotną matką piętnastoletniej córki. Przybywa do wioski w jednym celu: ma objąć parafię po zmarłym poprzedniku. Pośród jego rzeczy znajduje zestaw do egzorcyzmów oraz notatkę z cytatem z Pisma Świętego: Nie ma bowiem nic ukrytego, co by nie wyszło na jaw, ani nic tajnego, co by się nie stało wiadome. Pewnego dnia Flo nawiedzają wizje w starej kaplicy – staje się oczywiste, że w niewielkiej mieścinie są duchy, które nie mogą znaleźć spokoju. Dodatkowo tutaj każdy ma coś do ukrycia i nikt nie ufa obcym, co sprawia, że odkrycie prawdy nie będzie łatwe. Czy bohaterki pokonają te przeszkody?

Udanej lektury!