28 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs im. Feliksa Raka

Spread the love

Konkurs im. Feliksa Raka

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam specjalnie dla Was kolejny konkurs. Gminna Biblioteka Publiczna im. Feliksa Raka w Krasocinie ogłasza XV Ogólnopolski Konkurs Poetycki im. Feliksa Raka. Inicjatywa ma charakter otwarty. Patron był członkiem Związku Literatów Polskich, założycielem Wojewódzkiego Oddziału Stowarzyszenia Twórców Ludowych Ziemi Kieleckiej. Działał też we Włoszczowskim Towarzystwie Krzewienia Kultury. Autor wielu wierszy zebranych w tomikach: Śpiewam wsi mojej, Idę do was po słowa otuchy, W środku życia. W 2021 roku przypada 118. rocznica urodzin i 29. rocznica śmierci tego znanego poety i działacza ludowego z Borowca.

Zadanie uczestnika, to napisanie trzech wierszy o dowolnej tematyce, mile widziane będą utwory z akcentami regionalnymi. Pamiętajmy, że zgłaszane teksty nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej (prace powinny być wydrukowane w pięciu egzemplarzach) do 30 września 2021 roku. Adres: Gminna Biblioteka Publiczna im. F. Raka w Krasocinie, ul. Floriańska 1, 29 -105 Krasocin. Konkurs będzie odbywał się w następujących kategoriach: szkoła podstawowa klasy I-III,  szkoła podstawowa klasy IV-VI, szkoła podstawowa klasy VII-VIII, szkoła ponadpodstawowa, dorośli.

Na laureatów czekają nagrody rzeczowe i finansowe. Uroczyste podsumowanie konkursu zaplanowane jest na październik lub listopad 2021 roku. Dokładna data zostanie podana do publicznej wiadomości do końca września 2021 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://www.biblioteka-krasocin.pl/gbp/. Powodzenia!