5 czerwca 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs poetycki – pióro w dłoń!

Spread the love

Konkurs poetycki – pióro w dłoń!

Cykl: Rozrywki sówki

Specjalnie dla Was znalazłam kolejny konkurs. Stowarzyszenie Zwykłe Klub Literacki WERS w Bytowie oraz Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie ogłaszają I Ogólnopolski Konkurs Poetycki Jednego Wiersza pn. Lirycznie na Kaszubach im. Wacława Pomorskiego. W inicjatywie mogą uczestniczyć wszystkie pełnoletnie osoby. Odbywa się ona w dwóch kategoriach: wiersze napisane w języku polskim i wiersze napisane w języku kaszubskim.

Zadanie uczestnika, to napisanie utworu o dowolnej tematyce. W każdej z wymienionych wcześniej kategorii można zgłosić jeden utwór. Tematyka jest dowolna – pokaż, co Ci w duszy gra. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty tradycyjnej do 16 lipca 2021 roku.. Adres: Bytowskie Centrum Kultury w Bytowie,  ul. Wojska polskiego 12, 77-100 Bytów. Wiersze oceni profesjonalne jury złożone z literaturoznawców z Akademii Pomorskiej w Słupsku.

Na laureatów czekają nagrody pieniężne, statuetki i dyplomy. Pula nagród wynosi 3888 zł. Uroczyste wręczenie nagród i odczytanie wierszy przez laureatów odbędzie się podczas gali Zamek w poezji 14 sierpnia 2021 roku. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://bck-bytow.pl/https-bck-bytow-pl-wp-content-uploads-2021-05-zamek-w-poezji-reg-z-logo-2-pdf/. Powodzenia!