30 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Debiutanckie spotkanie: Beata Zuzanna Borawska

Spread the love

Debiutanckie spotkanie: Beata Zuzanna Borawska

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury. Już 9 czerwca 2021 roku o godzinie 18.00 w Tetrze Kana odbędzie się spotkanie z Beata Zuzanną Borawską. To nie tylko dzień wcześniej wspomnianego wydarzenia, ale również dzień premiery jej debiutanckiej książki Sama siebie nie pamiętam. To publikacja została wydana nakładem Wydawnictwa Granda. Pisarka porusza w sposób poetycki i artystyczny temat chorób i osób zależnych, a także pamięci żywej i utraconej.

Beata Zuzanna Borawska urodziła się w 1985 roku. Od ponad dziesięciu lat jest związana z kulturą jako: dziennikarka, animatorka kultury, wydawczyni płyt z muzyką jazzową, współautorka filmu pod tytułem Narcyz o sobie. Historia Marka Kazany. Jest również aktywistką społeczną, feministką oraz studentką studiów pisarskich na Uniwersytecie Szczecińskim.

Najnowsza pozycja książkowa zawiera opowiadania, kartki z dziennika, wiersze oraz kolaże. W opowiadaniach znajdziemy podkreślenie podziału na to, co męskie i kobiece, zwracając uwagę na cielesność, a przede wszystkim pamięć ciała – przybierają one często formę prozy poetyckiej i wspomnień. Z kolei kartki z dziennika to już wielomiesięczny, fragmentaryczny zapis zmagań z Alzheimerem.  Nie pozbawione są trudnych przeżyć, przykrych niespodzianek losu, jak i humoru – tak, jak w to bywa w życiu. Przejdźmy teraz do poezji – usłyszymy głównie głos  osoby chorej. Całość została zilustrowana kolażem Anny Paszkowskiej.

Do zobaczenia!