24 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wirtualne Targi Książki: Jakub Małecki

Spread the love

Wirtualne Targi Książki: Jakub Małecki

Cykl: Rozrywki sówki

Mam zapowiedź kulturalną dla miłośników dobrej literatury. Już dzisiaj, 24 maja 2021 roku o godzinie 19.00 rozpocznie się spotkanie z Jakubem Małeckim w ramach Wirtualnych Targów Książki organizowanych przez Empik. Wydarzenie ma miejsce z okazji wznowienia książki autora uwielbianej przez czytelników i cieszącej się uznaniem krytyki – nosi tytuł Dygot. Spotkanie poprowadzi Katarzyna Borowiecka. Transmisja z wydarzenia będzie dostępna na profilu księgarni (Instagram). Nie zabraknie możliwości zadawania pytań w komentarzach.

Jakub Małecki urodził się w 1982 roku, w miejscowości Koło. Z wykształcenia jest ekonomistą. Pracuje i mieszka w Warszawie. Literacko zadebiutował w marcu 2007 roku na łamach magazynu Science Fiction, Fantasy i Horror opowiadaniem Dłonie. Kolejne teksty publikował w Nowej Fantastyce, Magazynie Fantastycznym. Jego utwory można też znaleźć w publikacjach zbiorowych. Został  wyróżniony w konkursie literackim Nowej Ery zorganizowanym przy okazji konwentu Pyrkon 2008 za opowiadanie Wybór. Zwyciężył też w II Konkursie Recenzenckim serwisu internetowego Carpenoctem. Jego debiutancka książka Błędy ukazała się w 2008 roku nakładem wydawnictwa Red Horse. Inne jego publikacje książkowe, to Przemytnik cudu, Zaksięgowani, W odbiciu, Odwrotniak, Ślady, Rdza, Nowe życie, Dżozef, Nikt nie idzie, Horyzont, Saturnin, Dygot.

Dygot jest porywającą opowieścią o pięknie i okrucieństwie polskiej prowincji. Kończy się wojna. Jeden z bohaterów, Jan Łabendowicz odmawia pomocy uciekającej Niemce. Ta przeklina jego rodzinę. Wkrótce po tym na świat przychodzi syn Jana: chłopiec o śnieżnobiałej skórze. Kilkadziesiąt kilometrów dalej, w starej szafie wybucha zapomniany granat, burząc życie Bronka Geldy i jego kilkuletniej córki. Na losy tych dwóch rodzin wpływają kolejne dziejowe zawirowania i przepowiednie, a nawet słabości oraz obsesje. Drogi obu rodzin przecinają się w niezwykle zaskakujący sposób. Zespalają je uczucia dwojga odmieńców: introwertycznego albinosa i okaleczonej w płomieniach dziewczyny.

Do zobaczenia on-line!