18 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zabójstwo dopracowane artystycznie…

Spread the love

Zabójstwo dopracowane artystycznie…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejną zapowiedź  – tym razem od Wydawnictwa Literackiego. Już 19 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się debiutancka powieść Macieja Klimarczyka pod tytułem Śpiewaczka. Główna bohaterka jest największą gwiazdą Opery Nova w Bydgoszczy. Pewnego dnia z zimną krwią zabija właściciela antykwariatu – to nie jest przypadek, artystka realizuje swój plan krok po kroku, a potem dzwoni na policję. Zaczyna się spektakl…

Maciej Klimarczyk urodził się w 1975 roku. Z zawodu jest psychiatra, seksuologiem i doktorem nauk medycznych. Posiada własną praktykę psychiatryczną i seksuologiczną w Bydgoszczy, gdzie jest również aktywnym biegłym sądowym.  Prowadzi też własny kanał na YouTubie, promujący zdrowie psychiczne i seksualne. Występuje w licznych programach telewizyjnych, jako ekspert, pisze artykuły do prasy i serwisów internetowych. Współautor książki popularnonaukowej Chaos w głowie – mózg i życie. W wolnych chwilach gra na fortepianie i śpiewa. Występował w takich programach telewizyjnych, jak Droga do gwiazd, czy Szansa na sukces.

Czytelnicy poznają śpiewaczkę, Elizę Kantecką, która jest największą gwiazdą Opery Nova w Bydgoszczy. Przygotowuje się do głównej roli w Tosce Pucciniego. Pomimo to robi coś zaskakującego. Realizuje swój plan krok po kroku. Jest on dopracowany w każdym szczególe, precyzyjnie rozpisany, jak mistrzowska partytura. Główna bohaterka morduje właściciela antykwariatu, a następnie sama wzywa policję i oddaje się w ręce funkcjonariuszy. Fabuła zdaje się wyglądać, jak spektakl pełen kłamstw i manipulacji. Czytelnik zagląda do aresztu oraz oddziału psychiatrii sądowej, śledząc pracę prokuratora i biegłych. Jednocześnie wchodzi w głąb ludzkiego umysłu, a to, co odkryje w jego najmroczniejszych zakamarkach zmrozi krew w żyłach.