17 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Ostatni ślad: sprawiedliwość z tarota

Spread the love

Ostatni ślad: sprawiedliwość z tarota

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was kolejna zapowiedź literacką – tym razem od Wydawnictwa Filia. Remigiusz Mróz należy do Waszych ulubionych autorów? Jeśli tak, to mam dobre wieści. Już 19 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się trzeci tom cyklu książek Gerard Edling. Nosi tytuł Ekstremista. W Opolu znika maturzystka, jednak rodzina nie chce iść na policję. Lokalna dziennikarka, Małgorzata Rosa  jest jedyną osobą, która dostrzega w tym coś więcej. Po zaginionej pozostaje tylko ślad w postaci karty tarota z symbolem sprawiedliwości.

Remigiusz Mróz urodził się 15 stycznia 1987 roku. Jest polskim pisarzem, autorem licznych powieści kryminalnych i cyklu publicystycznego Kurs pisania. Ukończył z wyróżnieniem Akademię  Leona Koźmińskiego w Warszawie, gdzie uzyskał stopień naukowy doktora nauk prawnych. Znana wszystkim seria z Joanną Chyłką stała się  podstawą serialu Chyłka. Zaginięcie w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Magdaleną Cielecką w roli głównej. Zostały też wykupione prawa do ekranizacji innych serii tego autora. Wśród nich jest cykl z komisarzem Forstem i W kręgu władzy.

Poprzednie tomy serii z Gerardem Edlingiem noszą tytuły: Behawiorysta, Iluzjonista. Świadkami jakich zdarzeń będziemy, czytając Ekstremistę? Znika maturzystka, jedyny ślad, jaki po niej zostaje, to karta tarota z symbolem sprawiedliwości. Rodzina nie zamierza zgłaszać sprawy policji, ponieważ uważa, że dziewczyna zmagała się z problemami i nieraz deklarowała zamiar ucieczki z domu. Małgorzata Rosa, która jest dziennikarką dostrzega w tym coś więcej. Od kilku miesięcy śledzi powracający w internecie motyw kart do wróżenia, zdający się mieć związek ze zdarzeniami, w które wplątany był niedawno Gerard Edling. Nie widzi innego rozwiązania i postanawia szukać pomocy właśnie u tego człowieka. On jednak z nieznanych jej przyczyn nie chce mieć z nią nic wspólnego. Jak ta historia się skończy? Tego dowiecie się już wkrótce.