17 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: poetycka prezentacja regionu

Spread the love

Konkurs: poetycka prezentacja regionu

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna oraz Klub Nauczyciela Po lekcjach ogłaszają III Ogólnopolski Konkurs Poetycki O złotą gałązkę jabłoni. Inicjatywa adresowana jest do osób pełnoletnich i uczniów szkół średnich. Z udziału wyłączeni są członkowie Związku Literatów Polskich i zdobywcy złotej statuetki w poprzednich edycjach konkursu na okres dwóch lat. Cele konkursu, to rozbudzenie wrażliwości i aktywności twórczej w dziedzinie poezji, promocja talentów literackich, zwiększenie aktywności różnych środowisk twórczych, a także popularyzacja regionu sadowniczego.

Zadanie uczestnika, to napisanie zestawu trzech wierszy o tematyce związanej z szeroko rozumianym  regionem Beskidu Wyspowego i Pogórza Rożnowskiego, ze szczególnym zwróceniem uwagi na sadowniczy charakter regionu. Zgłoszeń dokonujemy pocztą tradycyjną lub elektroniczną. Adres: Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna: 33-314 Łososina Dolna 400. E-mail: ckip@lososina.pl. Macie czas do 31 sierpnia2021 roku. Ogłoszenie wyników nastąpi 7 października 2021 r. podczas Gminnego Dnia Nauczyciela w Centrum Kultury i Promocji Gminy Łososina Dolna.

Na laureatów czekają nagrody finansowe i rzeczowe o łącznej wartości 4000 zł. Organizatorzy przewidują specjalną nagrodę za utwory związane z Gminą Łososina Dolną i ziemią łososińską. Również wręczona zostanie złota statuetka wykonana przez miejscowego artystę rzeźbiarza, Mariana Pajora. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://ckip.lososina.pl/oglaszamy-iii-ogolnopolski-konkurs-poetycki-o-zlota-galazke-jabloni/. Powodzenia!