13 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Wirtualne Targi Książki: Chris Carter

Spread the love

Wirtualne Targi Książki: Chris Carter

Cykl: Rozrywki sówki

Mam kolejną zapowiedź dla miłośników literatury. W ramach Wirtualnych Targów Książki  20 maja 2021 roku o godzinie 20.00 odbędzie się spotkanie z Chrisem Carterem, autorem książki Wydawnictwa Sonia Draga pod tytułem Dziennik śmierci. Rozmowę poprowadzi Justyna Dżbik-Kluge. Nie zabraknie możliwości zadawania pytań pod transmisją, która będzie dostępna na profilu Empiku (Facebook). Konwersacja będzie tłumaczona na język migowy.

Chris Carter urodził się, spędził dzieciństwo i wczesne lata młodzieńcze w Brazylii. Po maturze wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie studiował psychologię i zaburzenia kryminalne na Uniwersytecie Michigan. Jako psycholog kryminalny Biura Prokuratora Stanu Michigan badał i przesłuchiwał licznych zbrodniarzy, w tym seryjnych morderców. Na początku lat 90. wyruszył do Los Angeles, gdzie przez kolejnych dziesięć lat był gitarzystą w różnych znanych rockowych zespołach. Następnie postanowił zająć się na stałe pisaniem. Jego debiutem literackim był Krucyfiks – pierwszy tom serii Robert Hunter. Pozostałe tomy, to: The Hunter, Egzekutor, Nocny prześladowca, Rzeźbiarz śmierci, Jeden za drugim, Geniusz zbrodni, Jestem śmiercią, Rozmówca, Galeria umarłych, Polowanie na zło, Dziennik śmierci.

Gdzie czytelnik przeniesie się, czytając Dziennik śmierci? Do Los Angeles. Jest piąty grudnia – pozostały trzy tygodnie do Bożego Narodzenia. Angela Wood, mistrzyni sztuki złodziejstwa kieszonkowego, właśnie podlicza swój łup. Sześćset osiemdziesiąt siedem dolarów. Uznaje to za całkiem niezły wynik, jak na niecałe piętnaście minut pracy. Gdy świętuje przy drinku zakończenie pomyślnej dniówki, zauważa jak jeden z klientów baru traktuje opryskliwie starszego człowieka. Postanawia dać mu nauczkę. Kradnie jego elegancką, skórzaną aktówkę. Wewnątrz nie ma pieniędzy, ani laptopa. Nie ma niczego wartościowego dla naszej bohaterki. Tylko oprawiony w czarna skórę notatnik, który jest zaskakująco ciężki. Co jest w środku? Ciekowość zwycięża i dziewczyna w zaciszu mieszkania przegląda swoją zdobycz. To początek najgorszego koszmaru jej życia. Co się wydarzy?

Do zobaczenia on-line!