10 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Zabójstwo książkowe

Spread the love

Zabójstwo książkowe

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od wydawnictwa Czarna Owca. Już 19 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza powieść Przemysława Piotrowskiego pod tytułem Krew z krwi. Wizyta, której Daniel Adamski się spodziewał – pewnego dnia odwiedzili go policjanci z wydziału zabójstw. Ktoś zabił dokładnie tak samo, jak on opisał zbrodnię w jednej ze swoich książek.

Przemysław Piotrowski jest byłym dziennikarzem sportowym, a potem śledczym w Gazecie Lubuskiej. Ukończył Studia na Uniwersytecie Zielonogórskim, uczył się również w Hiszpanii i Stanach Zjednoczonych. Literacko zadebiutował w 2015 roku thrillerem historycznym Kod Himmlera.  Wykreował również mroczny świat w sensacyjnej Drodze do piekła. Autor serii  political fiction Radykalni oraz  o Igorze Brudnym (Piętno, Sfora, Cherub).

Pewnego dnia policjanci z wydziału zabójstw pukają do drzwi głównego bohatera, Daniela Adamskiego, który jest pisarzem. Nie wydaje się zaskoczony, bardziej jest zaniepokojony, zdenerwowany, zestresowany… To pierwszy raz, kiedy ktoś zabił człowieka tak samo, jak on opisał morderstwo w swojej książce. Ponadto jest nie tylko autorem kryminałów, ale również ojcem wychowującym śmiertelnie chorego Leosia. Gdy los uśmiecha się do nich w najbardziej szkaradny sposób, zsyłając mordercę psychopatę, Adamski postanawia zrobić wszystko, by uratować syna. Czy się uda? To dzień, w którym rozpoczyna się przewrotna gra między policją, pisarzem i jego zabójczym fanem.