10 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Konkurs: Magia ogrodów

Spread the love

Konkurs: Magia ogrodów

Cykl: Rozrywki sówki

Chciałabym się z Wami podzielić informacją o konkursie. Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej ogłasza VI Ogólnopolski Konkurs Poetycki Magia ogrodów. Inicjatywa adresowana jest do wszystkich pełnoletnich twórców (zrzeszonych i niezrzeszonych). W tej edycji organizator nie narzuca tematu, jednak przewidziana jest nagroda specjalna za wiersz o szeroko pojętej tematyce ogrodowej.

Zadanie uczestnika, to napisanie dwóch wierszy. Należy pamiętać, że prace nie mogą być wcześniej publikowane, ani nagradzane w innych konkursach. Zgłoszeń dokonujemy za pomocą poczty elektronicznej lub tradycyjnej do 23 lipca 2021 roku. E-mail: konkursgbprw@interia.pl. Adres: Gminna Biblioteka Publiczna w Rabie Wyżnej, 34-721 Raba Wyżna 65. Liczy się data wpływu.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi 11 września 2021 roku. Jeżeli będzie taka możliwość, to odbędzie się uroczysta gala podsumowująca konkurs w lokalu Gminnej Biblioteki Publicznej w Rabie Wyżnej. Na laureatów czekają nagrody pieniężne (od I do III miejsca) ufundowane przez Bank Spółdzielczy w Rabie Wyżnej oraz nagrody rzeczowe dla trzech osób wyróżnionych, których fundatorami są Poseł na Sejm RP Edward Siekierka i biblioteka. Za wiersz o tematyce ogrodowej przewidziana jest statuetka zaprojektowana i wykonana przez rabczańskiego artystę plastyka, Piotra Biesa. Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: https://bibliotekarabawyzna.pl/?p=2505. Powodzenia!