8 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Co się kryje za zapomnieniem?

Spread the love

Co się kryje za zapomnieniem?

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Prószyński i S-ka. Już 11 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się powieść pod tytułem Na końcu schodów Aleksandry Kowalskiej. Neil myśli, że najgorsze ma już za sobą. Okazuje się jednak, że Gabriel nie pamięta przeszłości, a ponadto zmienia osobowość, upodobania i wygląd, a nawet imię – ze szpitala wychodzi Ben. Bohaterka pragnie mu przypomnieć, kim był. Podąża też tropem jego dziwnych relacji z rodzicami oraz obsesji. Poszukiwanie prawdy, to jej specjalność – w końcu jest dziennikarką.

Aleksandra Kowalska urodziła się w 1976 roku, w Płocku. Z wykształcenia jest anglistką. Ukończyła Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu i studia doktoranckie na uniwersytecie Charles’a de Gaulle’a w Lille we Francji. Pracowała w zawodzie nauczycielki języka angielskiego i polskiego dla cudzoziemców. Zajmowała się tym na terenie Polski, Brazylii i Francji. Od 2005 roku jest urzędniczką Komisji Europejskiej. Ma na koncie takie książki, jak Mgła nad Bosforem, Ucieczka, czy Na tropie Anny.

Czytając powieść Na końcu schodów poznamy dziennikarkę, Neil i jej męża Gabriela. Po wypadku i dwumiesięcznej śpiączce drugi z wymienionych przed chwilą bohaterów budzi się. Kobieta sądzi, że najgorsze maja już za sobą, jednak się myli. On nie pamięta przeszłości, a na dokładkę zmienia się. Zmiany obejmują nawet jego imię – od teraz uważa się za Bena. Neil stara się odzyskać męża, ale on reaguje wrogo na próby zbliżenia i ucieka w swoją fotograficzna pasję. Tylko ona łączy go jeszcze z Gabrielem i minionym życiem. Ojcu oznajmia, że odejdzie z pracy w rodzinnej kancelarii, znika z domu bez słowa, a żonie pocztą przesyła pozew rozwodowy. Dziewczyna wykorzystuje swoje umiejętności dziennikarskie i stara się poznać prawdę. Zagadkę stanowią relacje męża z rodzicami i schody, które on obsesyjnie fotografuje. Podążając tym tropem, odkrywa mroczną przeszłość tej rodziny. Jaką? Co kryje się za zapomnieniem? Tego dowiecie się już wkrótce.