7 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Poświęcenie wolności dla życia…

Spread the love

Poświęcenie wolności dla życia…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Czytaliście trylogię Adama Przechrzty Materia Prima? Podobała Wam się? Jeśli na te dwa pytania odpowiadacie twierdząco, to ucieszy Was ta zapowiedź literacka. Już 19 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się pierwszy tom cyklu Materia Secunda, dzięki któremu ponownie będziecie mogli spotkać się z alchemikiem, Olafem Rudnickim. Nosi tytuł Sługa Krwi. Bohater zgodzi się zapłacić własną wolnością za życie swojej rodziny. Trafi do świata, w którym będzie jedynie niewolnikiem. To oczywiście zapowiedź od Fabryki Słów.

Adam Przechrzta jest historykiem, doktorem nauk humanistycznych, autorem artykułów na temat historii, walki nożem i okinawskiego karate. Interesuje się działaniami służb specjalnych. Literacko zadebiutował w 2006 roku. Od tego czasu w Fabryce Słów wydał liczne powieści, a nawet zbiór opowiadań. Wśród jego publikacji znajduje się  wspomniany wcześniej cykl Materia Prima, a także serie: o Rozumowskim czy Depozytariusz Chorągwi Archanioła. Inne książki, które wydał, to Wilczy legion, Pierwszy krok i Gambit Wielopolskiego. Laureat Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego w 2014 roku – otrzymał Srebrne Wyróżnienie za ostatni z wymienionych tytułów. Lubi czytać.

Co się będzie działo na kartkach najnowszej książki autora? Świat leczy rany po wojnie z Przeklętymi, a ludzie zaczynają powoli zapominać o niebezpieczeństwie. Czy słusznie? Istoty, które niegdyś kroczyły po Ziemi, jako bogowie zwane Szepczącymi, nie zapomniały o ludziach. Dodatkowo mają własne plany. Nadchodzi moment nieuchronnej klęski, w którym Olaf Rudnicki zgadza się poświęcić własną wolność, by ocalić rodzinę. Dumny i potężny alchemik trafia do świata, gdzie jest jedynie bezlitosnym, posłusznym narzędziem w rękach nowego pana. Rozpoczyna się wojna, której zasad nasz bohater nie zna. Wie jednak jedno: od tego, jak się wywiąże ze swojej przysięgi zależy życie jego rodziny i jego świata. Jeżeli zawiedzie, nie będzie miał gdzie wracać nawet. gdy przeżyje… Jak się ta historia skończy? Tego dowiecie się już wkrótce.

Miłej lektury!