1 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Spotkanie z Dianą Brzezińską

Spread the love

Spotkanie z Dianą Brzezińską

Cykl: Rozrywki sówki

Dzisiaj mam zapowiedź kulturalną dla miłośników literatury. Już 5 maja 2021 roku o godzinie 18.00 odbędzie się spotkanie z Dianą Brzezińską z okazji premiery jej najnowszej książki pod tytułem On. Organizatorem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Szczecinie. Z pisarką porozmawia Krzysztof Lichtblau. Wydarzenie odbywać się będzie on-line na profilu biblioteki (Facebook).

Diana Brzezińska z wykształcenia jest prawniczką, a z zamiłowania obserwatorką rzeczywistości. Policzanka z dziada pradziada, ale aktualnie mieszka w Szczecinie. Literacko zadebiutowała w 2017 roku powieścią obyczajową Carpe diem, którą wydała pod pseudonimem Diane Rose. Autorka kryminalnego cyklu o Adzie Czarneckiej i Krystianie Wilku: Będziesz moja, Zaufasz mi, Obiecasz mi.

Pisałam już o powieści On, ale przypomnę fabułę. Poznamy Marcela Jeleńskiego, który jest przykładnym mężem i ojcem. Dotrzymał przysięgi małżeńskiej – nie opuścił żony aż do śmierci. Jednak mówimy o śmierci, do której mógł się przyczynić. Joanna Jeleńską była kochającą żoną i matką. To Marcel znalazł jej ciało w ich małżeńskiej sypialni. Policja skupia uwagę głównie na nim. Czy słusznie? Bohater powieści plącze się w zeznaniach i desperacko próbuje ukryć pewien element kryminalnej układanki. Robi to, ponieważ wie, że może on zostać wykorzystany przeciwko niemu. Uparcie twierdzi, że jest niewinny, jednak ślady zbrodni zdają się opowiadać zupełnie inną historię. Jaka jest prawda?

Do zobaczenia on-line!