1 maja 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Komisarz Eryk Deryło powraca!

Spread the love

Komisarz Eryk Deryło powraca!

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź literacką od Wydawnictwa Filia. Miło mi poinformować, że wkrótce powróci komisarz Eryk Deryło. Już 5 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się kolejna część jego przygód: Krew. Autorem jest oczywiście Max Czornyj. To będzie najprawdopodobniej najtrudniejsze śledztwo w karierze głównego bohatera. Makabryczne morderstwo kobiety i upiorna wiadomość.

Max Czornyj urodził się 6 września 1989 roku. Jest adwokatem i cenionym pisarzem. Praktykował prawo w Polsce i we Włoszech. Zadebiutował pierwszą częścią cyklu o komisarzu Eryku Deryło pod tytułem Grzech. Ma na koncie wiele prozatorskich dzieł. Wśród nich są między innymi Miłość i wojna, Terror, Sezon drugi, Zimny chirurg, Córka nazisty, Wielbiciel, Rzeźnik, Inna, czy cykl Liza Langer i Orest Rembert (Ślepiec, Grób)

Nad jaką sprawa będzie pracował Eryk Deryło? W makabrycznych okolicznościach zostaje zamordowana kobieta. Zabójca pozostawia upiorną wiadomość. I tutaj nasuwa się pytanie: kto jest jej adresatem? Śledczy, czy bezpośrednio komisarze komisarze Deryło i Haler? Krąg podejrzanych szybko się powiększa i obejmuje nawet funkcjonariuszy lubelskiej komendy. Nikt nie jest wolny od podejrzeń, ani od niebezpieczeństwa. Na domiar złego zdaje się, że sprawca zaczyna kolejne polowanie. Jaka motywacja przyświecała mordercy? Co oznacza jego przesłanie?

Tym, którzy nie poznali jeszcze głównego bohatera, polecam przeczytanie poprzednich tomów. Są to następujące tytuły: Grzech, Ofiara, Pokuta, Trauma, Klątwa, Zjawa i Bestia. Życzę ciekawej lektury.