26 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Haiku o wolności – konkurs

Spread the love

Haiku o wolności – konkurs

Cykl: Rozrywki sówki

Znalazłam dla Was kolejny konkurs. Miejska Biblioteka Publiczna im. Józefa A. i Andrzeja S. Załuskich w Radomiu ogłasza Ogólnopolski Konkurs Literacki 17 Sylab o Wolności. Inicjatywa ma charakter otwarty i towarzyszy obchodom Radomskiego Czerwca Wolności.

Tematem konkursu jest bardzo szeroko pojęta wolność rozumiana zarówno w ujęciu dosłownym (zewnętrzna), jak i metaforycznym (wewnętrzna). Można też zwrócić uwagę na wolność w ujęciu historycznym, odnoszącą się do konkretnych wydarzeń w dziejach ludzkości, jak i indywidualnym, czyli wolności idei, człowieka, literatury, sztuki. Organizator pozostawia hasło konkursu do szerokiej interpretacji uczestników. Cele konkursu, to popularyzowanie szeroko pojętej idei wolności, tworzenie wspólnej przestrzeni wypowiedzi na tematy ważne i istotne w dzisiejszym świecie, popularyzacja formy poetyckiej haiku oraz integracja środowiska literackiego zarówno lokalnego, jak i ogólnopolskiego.

Na wcześniej wspomniany temat piszemy haiku. Ta forma literacka narzuca pewne ograniczenia formalne: maksymalnie 17 sylab rozpisanych na trzy wersy (5-7-5). Każdy uczestnik może zgłosić do konkursu jeden utwór. Prace konkursowe przesyłamy pocztą tradycyjna lub dostarczamy osobiście do 1 czerwca 2021 roku. Adres: Miejska Biblioteka Publiczna, ul. Piłsudskiego 12, 26-600 Radom. Utwory będą oceniane i nagradzane w dwóch kategoriach wiekowych: do 18 lat, powyżej 18 lat. Na laureatów obu kategorii czekają następujące nagrody: 2000 zł (I miejsce), 1000 zł (II miejsce), 500 zł (III miejsce). Szczegółowe informacje i regulamin znajdziecie tutaj: http://www.mbpradom.pl/index.php/2-nieskategoryzowane/1797-konkurs-17-sylab-o-wolnosci. Powodzenia!