25 kwietnia 2021 Autor Edyta Edis Anonima Rauhut 0

Powrót po niemal 10 latach…

Spread the love

Powrót po niemal 10 latach…

Cykl: Blogowe spotkania literackie

Dzisiaj mam dla Was zapowiedź od Wydawnictwa Muza. Już 5 maja 2021 roku w sprzedaży znajdzie się najnowsza książka Katarzyny Bondy pod tytułem Nikt nie musi wiedzieć. Na nią czekają wszyscy fani pisarki. Autorka po niemal 10 latach przerwy wydaje czwarty tom uwielbianej przez czytelników serii z psychologiem śledczym, Hubertem Meyerem. Warto zaznaczyć, że jest on pierwszym książkowym profilerem w polskiej literaturze kryminalnej. Poprzednie tomy, to: Sprawa Niny Frank, Tylko martwi nie kłamią i Florystka.  Głównego bohatera czeka najtrudniejsze śledztwo w całej karierze. Czy podoła?

Katarzyna Bonda jest pisarką, z wykształcenia dziennikarką. Zadebiutowała w 2007 roku powieścią kryminalną, o której przed chwila wspomniałam. Mowa mianowicie o książce Sprawa Niny Frank. Ten tytuł był też nominowany do Nagrody Wielkiego Kalibru. Ma również na koncie takie cykle, jak: Cztery żywioły Saszy Załuskiej, czy Wiara, Nadzieja, Miłość. Ma w dorobku również literaturę faktu. W 2008 roku wydała Polskie morderczynie oraz Zbrodnię niedoskonałą napisaną razem z komisarzem Bogdanem Lachem. Jako dziennikarka pracowała w takich periodykach, jak Super Express, Newsweek, Wprost. Obecnie jako freelancer współpracuje z wieloma tytułami.

Huber Meyer ma taki plan: on, telewizor i bateria tequili – tak planuje spędzić swój trzynastodniowy urlop. Jednak plany planami, a życie pisze własne scenariusze. Nieznajoma kobieta zaczyna nękać go dziwnymi esemesami, a wkrótce potem niezapowiedzianą wizytę składają mu zaprzyjaźnieni policjanci razem z prokurator Weroniką Rudy. Pół roku wcześniej jeden z funkcjonariuszy zastrzelił niebezpiecznego gangstera zwanego Japą. Aby ocalić policjanta przed grożącą mu karą, Meyer ma sporządzić ekspertyzę, która skieruje śledztwo na lewe tory. Śmierć Japy zostałaby wtedy uznana za gangsterskie porachunki. Wszystko to nie jest takie proste. Bohaterowie potrzebują przykrywki, czyli zastępczej sprawy, nad którą śledczy będą oficjalnie pracować. Wybór pada na morderstwo w Mosznej, gdzie na drodze prowadzącej do zamku porzucono zmasakrowane ciało młodego chłopaka. Gdy Meyer i Rudy usiłują odkryć tożsamość sprawcy, ten dokonuje kolejnej zbrodni. Policja przesłuchuje kolejnych świadków, trop się urywa, a za murami starego zamku aż buzuje od konfliktów… Zapowiada się najtrudniejsze i najbardziej ryzykowne śledztwo w karierze profilera. Jak się ta historia skończy? Tego dowiecie się już w krótce.